Kdo jsou naši partneři

Logo Masarykovy univerzity
Spolupořadatel
Logo Student Cyber Games
Pořadatel
Partneři
>
Finančně podpořili a zaštítili

Masarykova univerzita

Masarykova univerzita je druhou největší univerzitou v České republice. Velké oblibě u uchazečů se těší pro její široký výběr přírodovědných i humanitních studijních oborů, unikátní projekt univerzitního kampusu i rekonstrukce starších areálů do moderní podoby odpovídající požadavkům dnešní doby. Velký důraz klade na osobnost studenta - ten si obvykle sám tvoří rozvrh, volí předměty i z ostatních fakult, rozšířená je mezioborová spolupráce a velmi oceňovaná je administrace studia přes internet, díky níž nemusí studenti stát dlouhé fronty při různých registracích. Masarykova univerzita nabízí studium na devíti fakultách a v současné době na ní studuje 36 000 studentů. Je jednou z nejvýznamnějších vzdělávacích a vědeckých institucí v České republice a uznávanou středoevropskou univerzitou. A také poskytuje významný prostor pro rozvoj vědomostí a dovedností svých studentů - možná jste nevěděli, že většina organizátorského týmu pIšQworek je složena ze studentů univerzity.

Také proto je Masarykova univerzita spolupořadatelem soutěže.

Rektor doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D. udělil celé soutěži záštitu.

Student Cyber Games

Student Cyber Games je spolkem, které bylo založeno za účelem pořádání středoškolských her. Jedná se o neziskovou organizaci, jejímž cílem je nejen podpora soutěživosti studentů, ale také jejich další vzdělávání formou zábavy. V současné době pořádá SCG na podzim mistrovství v piškvorkách - pIšQworky a na jaře mistrovství v prezentačních dovednostech - Prezentiádu. Hra školou.

SCG je pořadatelem soutěže pIšQworky.

RSJ a. s.

RSJ je finanční skupina se sídlem v Praze. Její hlavní činností je obchodování s finančními deriváty na trzích v Londýně, Chicagu a Frankfurtu nad Mohanem. Jako takzvaný tvůrce trhů se RSJ specializuje na futures kontrakty na úrokovou míru, státní dluhopisy, akciové indexy a energetické komodity. Matematika a logické myšlení jsou pro obchodování nezbytné - i proto je společnost RSJ partnerem soutěže pIšQworky. Pomocí fondu RSJ Private Equity skupina dále spravuje široké investiční portfolio v nemovitostech, energetice, zemědělství, biotechnologiích a dalších hospodářských odvětvích. Soustředíme se na klíčová odvětví 21. století, jakou je výroba energie z obnovitelných zdrojů, udržitelná produkce zdravých potravin, informační technologie nebo oblast life sciences.

RSJ je partnerem soutěže pIšQworky 2016.

Mindok, s.r.o.

MINDOK je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé. Jsou to například hry Carcassonne, Černé historky nebo řada her SMART games. Ale i řada dalších her, určených pro všechny hravé lidi od nejmenších dětí až po nejnáročnější hráče. Na českém trhu působí od roku 2007 a za tu dobu vydali více než 100 různých her. MINDOK založili lidé, kteří hrám i hráčům velmi dobře rozumějí. Jak majitel firmy, tak její zaměstnanci, jsou zkušenými lidmi v oboru moderních společenských her, kteří vycházejí z české hráčské komunity. Prvním hlediskem tedy vždy bude kvalita her. MINDOK vám bude i v příštích letech přinášet nejkvalitnější světové hry. I nadále pro vás bude vybírat ty nejzajímavější hry od řady světových vydavatelů - Například firem Hans im Glueck, SMART games, Kosmos, moses a dalších. Ve spolupráci s vydavatelstvím Czech Games Edition bude také nadále přinášet originální hry českých autorů.

Mindok, s.r.o. je partnerem soutěže pIšQworky 2016.

Notes, a.s.

Notes, a. s., jeden z významných evropských výrobců školních a kancelářských potřeb z papíru, pokračující ve více než 190-ti leté historii původních Slavošovských papíren. Výrobky společnosti Notes, a. s. jsou již tradicí jak na slovenském, tak i českém trhu, prostřednictvím dceřinné společnosti - NOTES Bohemia, s. r. o. Sortiment společnosti Notes, a. s. je mimořádně designově pestrý, typově a tvarově rozmanitý. Mimo školního sortimentu nabízíme širokou škálu poznámkových bloků a jiných kancelářských potřeb. Žlutý motýl je již tradičně symbolem vysoce kvalitního výrobku.

Notes, a. s. je partnerem soutěže pIšQworky 2016.

Madeta, a.s.

Jihočeská společnost Madeta se pyšní více než 110 letou tradicí ve zpracování mléka a je jeho největším zpracovatelem v České republice. Společnost Madeta tvoří pět samostatných závodů, ve kterých je vyráběno více než 250 druhů produktů. Díky velkému množství výrobků je Madeta schopna oslovit širokou škálu zákazníků a svého oblíbence mezi nimi si najdou velcí i malí. Což potvrzuje i fakt, že jen málokdo by neznal z širokého portfolia výrobků alespoň Lipánka nebo Jihočeskou nivu. Společnost Madeta v současné době nepůsobí pouze na českém trhu, ale zhruba čtvrtinu produkce je možné najít i v zahraničí a zájem o produkty této společnosti neustále roste.

Ministerstvo školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) (http://www.msmt.cz) je ústředním orgánem státní správy pro předškolní zařízení, školská zařízení, základní školy, střední školy a vysoké školy, pro vědní politiku, výzkum a vývoj, včetně mezinárodní spolupráce v této oblasti, a pro vědecké hodnosti, pro státní péči o děti, mládež, tělesnou výchovu, sport, turistiku a sportovní reprezentaci státu.

MŠMT udělilo soutěži pIšQworky záštitu a zařadilo naši soutěž do svého rejstříku přehlídek a soutěží.

Hlavní město Praha

Praha patří mezi nejdynamičtější a nejvýkonnější region České republiky. Má postavení nejenom hlavního města České republiky, ale i správního centra evropského rozměru, střediska vzdělanosti a kultury a nositele významných historických tradic.

Záštitu udělila paní Ing. Mgr. Irena Ropková radní pro oblast školství se zaměřením na rozvoj školství včetně školství alternativního, sledování a hodnocení kvality vzdělávání, činnost v oblasti správy a rozvoje předškolních a školních zařízení, informovanost obyvatelstva o organizaci vzdělávacího systému v oblasti samosprávy.

Jihočeský kraj

Srdečně Vás zveme na návštěvu Jihočeského kraje. Nalaďte se na harmonii jižních Čech, jejichž předností je kromě řady kulturních a technických památek i mnoho přírodních krás a zdravé životní prostředí. Před cestou navštivte http://www.jiznicechy.cz Zde naleznete potřebné informace, vyberete si z nabídky zajímavých produktů zážitkové turistiky, seznámíte se s živými lidovými řemesly, najdete si zajímavé trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku, lyžařské trasy a areály pro sjezdové lyžování, turistiku na koních a mnoho dalších možností, jak pestře prožít návštěvu Jihočeského kraje.

Záštitu udělil hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a pan JUDr. Tomeš Vytiska, radní zodpovědný za zabezpečování úkolů v oblastech školství, řešení otázek zaměstnanosti, podpory zájmové činnosti mládeže a sportu, celoživotního vzdělávání, kultury, řízení zřizovaných organizací v rezortu

Jihočeský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj se rozkládá v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem. Centrem kraje je druhé největší město České republiky Brno, které je významným střediskem justice, ekonomickým a správním centrem, městem univerzit a veletržním centrem střední Evropy s dlouholetou tradicí pořádání veletrhů, za nimiž ročně přijíždí přes jeden milión lidí z celého světa http://www.bvv.cz

Záštitu udělil pan Ing. Stanislav Juránek, náměstek hejtmana a radní pověřený zabezpečováním koordinace činností a strategií na úseku Veřejných služeb a zabezpečováním samosprávných úkolů v oblasti tvořené náplní činnosti odboru školství a dále v záležitostech odboru školství v záležitostech strategie, koncepce a mezinárodních vztahů

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj se nachází na západě území České republiky a vznikl rozdělením kraje Západočeského na Plzeňský a Karlovarský. Na severu a západě uzavírá území republiky státní hranicí s Německem, na východě sousedí s Ústeckým krajem a na jihu s krajem Plzeňským.

Záštitu udělil pan Ing. Edmund Janisch, radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy.

Karlovarský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Kraj Vysočina

Vysočina nabízí nevyčerpatelný prostor pro volnočasové aktivity. Regionem vedou stovky kilometrů značených tras, které umožňují nespočet možností pro pěší nebo cyklistické putování. Rybníky a přehrady lákají k provozování vodních sportů a rybaření. V zimě se severní část kraje mění ve velký lyžařský ráj s desítkami kilometrů běžeckých stop pro závodní i rekreační lyžaře.

Jako jediný kraj v České republice se může Vysočina pochlubit třemi památkami zapsanými do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO – Historické centrum Telče, Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře a také bazilika sv. Prokopa a židovské město v Třebíči.

Vysočina je místem, kde se dá dobře žít, pracovat, podnikat a kam se dá přijet na návštěvu za poznáním a odpočinkem.

Záštitu udělil MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj leží v severovýchodní části Čech. Hranici kraje tvoří z více než jedné třetiny státní hranice s Polskem v délce asi 208 km. Se sousedními Libereckým a Pardubickým krajem tvoří oblast Severovýchod, která patří mezi tři největší oblasti v republice jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Posledním sousedem je kraj Středočeský. Krajská metropole Hradec Králové je od hlavního města Prahy vzdálená 112 km.

Záštitu udělila paní Mgr. Táňa Šormová, radní pro oblast školství.

Liberecký kraj

Liberecký kraj se rozprostírá na severu České republiky. Území zahrnuje sever České kotliny, Jizerské hory, západní Krkonoše s Krkonošským podhůřím a východní část Lužických hor. Nabízí tak vynikající přírodní i kulturní podmínky pro cestovní ruch, a to jak zimní (sjezdové i klasické lyžování), tak letní (cykloturistiku, horolezectví, koupání). Svou bohatou kulturně historickou tradicí, která se odráží ve velkém množství stavebních a historických památek i kulturních zařízení, naláká každoročně do regionu statisíce návštěvníků. Patří ke krajům s vyšším podílem dětí a nižším podílem starších lidí.

Záštitu udělila paní Alena dipl. um., radní pro školství, mládež a zaměstnanost.sportu

Liberecký kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj se nachází v nejvýchodnější části České republiky, přičemž k jejímu centru Praze je vzdálen zhruba 300 km vzdušnou čarou. Moravskoslezský kraj vznikl současně s ostatními 13 českými kraji 1. ledna 2001. Moravskoslezský kraj má rozlohu 5 427 km² a se svými téměř 1 250 000 obyvateli patří k nejlidnatějšímu kraji v naší republice. Vyznačuje se různorodostí přírodních podmínek, etnologických specifik i výraznými zvraty ekonomického vývoje posledních let.

Region se člení na šest turistických oblastí, z nichž každá má svůj specifický ráz (Jeseníky, Beskydy, Opavské Slezsko, Ostravsko-Karvinsko, Těšínské Slezsko a Poodří).

Záštitu udělila paní Mgr. Věra Palková, náměstkyně hejtmana pro oblast školství, sport a tělovýchova.

Moravskoslezský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj se rozkládá ve střední části Moravy a zasahuje i do její severní části. Nejvýznamnější z hlediska národopisného je oblast Hané, z hlediska aktivního odpočinku pak pohoří Jeseníků. Přirozeným centrem regionu je město Olomouc s významnou památkou - sloupem Nejsvětější Trojice, jež je zapsán na seznamu UNESCO. Území je vymezeno okresy Jeseník, Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk, které dohromady tvoří 6,7 procenta celkové rozlohy České republiky.

Záštitu udělil pan Ing. Zdeněk Švec, náměstek hejtmana pro školství.

Olomoucký kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Pardubický kraj

Pardubický kraj má rozlohou 4519 km2, žije v něm přes 505 tisíc obyvatel a průměrná hustota je 112 obyvatel na 1 km2. V kraji je 451 obcí, z toho 15 obcí s rozšířenou působností a 26 obcí s pověřeným obecním úřadem. Z celkového počtu obcí je 34 měst. Sídelním městem kraje je statutární město Pardubice.

Záštitu udělila paní radní Ing. Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči.

Plzeňský kraj

Plzeňský kraj leží na jihozápadě České republiky. Hranici kraje na západě tvoří státní hranice se SRN (Bavorskem), severozápadně leží kraj Karlovarský, severovýchodně kraj Středočeský a na jihovýchodě kraj Jihočeský. Svou rozlohou 7 561 m je Plzeňský kraj třetím největším v České republice, avšak počtem obyvatel 567 321osob se řadí na deváté místo v ČR a tvoří 5,4 % z celkového počtu obyvatel ČR.

Plzeňský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Středočeský kraj

Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší kraje České republiky. Jeho rozloha (11 015 km2 ) zabírá 14 % území ČR. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a sousedí téměř se všemi Českými kraji. Úzká vazba s hlavním městem a hustá dopravní síť činí polohu kraje mimořádně výhodnou. Míra nezaměstnanosti je dlouhodobě nižší proti republikovému průměru. K 31. květnu 2010 byla registrovaná míra nezaměstnanosti v kraji 6,9 %.

Záštitu udělil pan Ing. Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje.

Středočeský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.

Ústecký kraj

Severozápad Čech je znám nejen svým bohatým průmyslovým odvětvím, ale také krásnou přírodou, která v sobě ukrývá ohromný potenciál stát se atraktivním místem pro turistiku. Rozmanitá příroda tvořena přírodními parky, rezervacemi, chráněnými krajinnými oblastmi doplněna o množství nadregionálně významných pamětihodností, to je Ústecký kraj.

Záštitu udělila pani Jana Vaňhová, náměstkyně hejtmana a radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

Zlínský kraj

Nikde v České republice nenajdete v jednom regionu tak rozmanité spektrum krajinné scenerie, folkloru, historických i technických památek jako právě ve Zlínském kraji. Žádná jiná turistická oblast vám nenabídne současně hory, manýristickou zahradní architekturu, lázně nebo vinobraní.

Stovky kilometrů horských túr, ať již pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Tratě pro sjezdové lyžování, snowboarding. Valašské muzeum v přírodě - jedna z nejstarších památek lidové architektury v Evropě. Zámecká zahradní architektura v Kroměříži, od roku 1998 památka UNESCO, vás uchvátí svým kouzlem. Jen o pár desítek kilometrů dál směrem na jihovýchod máte možnost využít jedinečného prostředí a pramenů nejvýznamnějších moravských lázní Luhačovic. Ale to jsme již na hranicích Slovácka, kraje vína, folkloru a dobrých lidí. Zde si můžete pronajmout člun a během plavby po Baťově kanálu na řece Moravě poznat Zlínský kraj úplně jinak.

Záštitu udělil pan PaedDr. Petr Navrátil, radní pro oblast školství, mládež a sport.

Zlínský kraj finančně podpořil akci pIšQworky 2016.