Dej soupeři X.O.!

Pro studenty - Co jsou pIšQworky?

Do již jedenáctého ročníku soutěže pIšQworky se může zapojit každý středoškolák a žák druhého stupně ZŠ. Stačí sestavit pětičlenný tým, zvolit si zástupce a vyplnit online registraci. Není třeba žádná velká příprava ani náročný trénink. Každý, kdo má čtverečkovaný papír a tužku, má šanci uspět. Zúčastnit se může kdokoli, ale vyhraje ten, kdo prokáže schopnost logicky myslet, taktizovat a táhnout v týmu za jeden provaz.

Pravidla pIšQworek jsou jednoduchá. Soutěž má čtyři úrovně. Ve školních kolech se vyberou a sestaví až čtyři týmy studentů. Ti pak zamíří reprezentovat školu na jeden z více než stovky oblastních turnajů. Výherci oblastních turnajů postupují do třetí úrovně, kde se utkají na krajských turnajích. Přeborníci z krajů pak přijedou bojovat v prosinci o mezinárodní titul v pIšQworkách na grandfinále v Brně.

Nepůjde pouze o české mistrovství. I letos se odehraje několik turnajů na Slovensku. Vítězné týmy také postoupí do brněnského grandfinále, které bude tím pádem česko-slovenské.

Kromě věcných cen od našich partnerů, jako jsou pobyt v adrenalinovém parku, deskové hry nebo batohy, si každý pIšQworkář odnese spoustu nových kontaktů i zážitků, a to nejen z pIšQworkových bojů. Navíc jsou pIšQworky prestižní a známou hrou, což dokazuje i to, že o minulých ročnících byly v celé České republice napsány desítky novinových článků a natočeno několik rozhlasových a televizních reportáží.

Soutěž pořádá Student Cyber Games, z. s. , což je organizace akčních mladých lidí, která se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát nadšenců, z nichž většina začínala jako soutěžící. Zájemci o spolupráci mohou napsat na knapp@scg.cz a připojit se k organizačnímu týmu.