NaCl nedosáhlo pH7

29.11.2019 | Marcel Kotek | Soutěžní kola

Šestnáct týmu z Ústeckého kraje se 29. 11. sešlo v prostorách gymnázia a střední odborné školy dr. Václava Šmejkala, aby se utkali o hodnotné ceny a postup na brněnské grandfinale.

Celý turnaj začal s mírným zpožděním, jelikož se jednomu týmu opozdil vlak. Ovšem toto zpoždění nemělo na průběh turnaje žádný vliv. Než-li opozdilý tým dorazil, stihli jsme se s tymy přivítat, představit si letošní partnery a nahlédnout do základních pravidel. Následně se týmy rozlosovaly do čtyř skupin a s odhodláním probojovat se na brněnské grandfinale se týmy pustily do souboje. Souboje probíhaly v přátelském duchu, ovsem žádný tým se nechtěl vítězství jen tak vzdát, přece byl sázce postup na mezinárodní turnaj. Přes srovnatelné výsledky skupin se do play-off probojovaly týmy TetragonálníPekortexon, Osmáci z Porvlů, Perofacky, NaCl, Čtvrtaci, H2S, Lineárně nezávislý a pH7. Bohužel jsme se po dohrání skupin museli rozloučit s týmy Tom, XXX, MICHYM 4EVER, EZY, Edustar 1, Škuťáci, TOSáci1 a STAVBAŘKA.

Výsledky týmů v play-off byly vyrovnané, největším překvapením byl tým Osmáků z Povrlů, který byl složený ze žáků základních škol. Bohužel i přes veškeré úsilí se osmákům nepodařilo dosáhnout na postupové příčky i přes to že starší protivníky hravě poráželi, nakonec se po porážce s týmem H2S umístily na krásném čtvrtém místě. Letos se stejně jako v minulému ročníku umístil na druhém místě, díky porážce s týmem pH7 z gymnázia Chomutov, který se letos účastnil pIšQworek poprvé, tým NaCl z Gymnázia Děčín, oba týmy tak postoupily do brněnského grandfinále.

1. místo pH7 (Gymnázium, Chomutov) ve složení: Adéla Krylová, Veronika Hušková, Marek Pinta, Tereza Černá, Jan Pacák
2. místo NaCl (Gymnázium, Děčín) ve složení: Martin Kivader, Michael Douša, Jan Hasala, Matěj Florián, Václav Kikal
3. místo H2O (Gymnázium, Ústí nad Labem) ve složení: Michal Pittner, Kryštof Dobeš, Pavel Ebermann, Petr Kohout, Martin Balej
Přejít na detail turnaje