) XO

Vítězové loňského ročníku GML Ê potvrdili svou dominanci i na kraji

28.11.2019 | Roman Zapletal | Turnaje

Na Gymnáziu kapitána Jaroše se dnes 28. 11. 2019 sešlo 16 nejlepších týmů jihomoravského kraje z oblastních turnajů. Konkurence a úroveň turnaje byla opravdu veliká, všechny týmy bojovaly ze všech sil a kvalita zápasů tomu odpovídala. Pečlivě připravené taktiky vybraných týmů prokázaly svou účinnost a známé tváře hladce postupovaly ze skupin i v play-off.  

Největší respekt již od počátku turnaje jednoznačně vzbuzovali obhájci titulu GML Ê. I ti se však zapotili v úvodních zápasech ve skupině A. Například proti domácímu týmu Jaroška 1 prohráli 3 duely. Tyto dva týmy nakonec obsadily dvě postupová místa ve své skupině.

Jediný tým ze základní školy Sirotci dokázal ve skupině B překvapivě remizovat s KáKáKá, vítězem oblastního turnaje na Vídeňské. Dále se jim ovšem tak nedařilo a ze skupiny nepostoupili. Naopak zmíněný tým KáKáKá neznejistil a dokázal postoupit ze druhého místa. Skupinu ovládli Gymik A z Gymnázia a SOŠ Mikulov.

Ve skupině C jednoznačně překonali své soupeře Šumáci z Gymnázia Velké Pavlovice. Druhé postupové místo obsadil tým N3rdi II.

Nejnapínavější skupinou byla skupina D, kde sice z prvního místa postoupila APOKALYPSA zastupující SPŠ Jedovnice. Ovšem o druhém postupovém místě rozhodoval až rozdíl pouhých 2 bodů. Kvůli 1 výhře a remíze ze vzájemného zápasu mezi Elitní tým Moravského Gymnázia A a Tým Cé z Gymnázia Vídeňská záleželo na každém duelu. Konečný poměr bodů z jednotlivých partií byl 32:30 ve prospěch Moravského Gymnázia.

Play-Off poměrně s přehledem ovládli favorité ze skupin. Jediné drama se objevilo v semifinále mezi Apokalypsou a týmem Jaroška 1, který skončil remízou. Semifinále byl zároveň zápas o postup na Grandfinále. O vítězi rozhodoval až roztřel kapitánů obou týmů. Úspěšnějším se s ohnromnou radostí stala nakonec APOKALYPSA. Druhý semifinálový zápas měl přesně opačný průběh. GML Ê rozdrtili Šumáky 20:0.

V boji o bronzovou příčku Šumáci porazili Jarošku 1. Vítězem krajského kola po dominantním výkonu 18:2 se stali favorité GML Ê. Uvidíme, zda se jim povede obhájit titul šampionu pIšQworek.

1. místo GML Ê (Gymnázium Matyáše Lercha, Brno) ve složení: Jakub Horák, Semir Arabo, Matyáš Zavadil, David Janák, Radan Čech
2. místo APOKALYPSA (Střední průmyslová škola, Jedovnice) ve složení: Jiří Kocman, Adam Olejník, Jakub Krátký, Václav Sedlák, Matěj Novotný
3. místo Šumáci (Gymnázium, Velké Pavlovice) ve složení: Jakub Šimčík, Dominik Osička, Jan Krejčiřík, Petr Matějka, Lubomír Peš
Přejít na detail turnaje