Vládce Středočeského kraje se jmenuje Stěpan

27.11.2019 | Ondřej Zadražil | Soutěžní kola

Ne Štěpán, ale tým Stěpan dokázal ve středu 27. 11. svou dominanci nad ostatními středočeskými týmy. V krajském kole turnaje v piškvorkách ani letos nenalezli členové týmu RIP STĚPAN konkurenci a stejně jako před rokem se mohou těšit na grandfinále soutěže.

Byla středa 27. 11. a na pražské Dopravní škole v Masné ulici se začínali scházet ti nejlepší piškvorkáři celého Středočeského kraje. Atmosféra byla už od rána trochu nervózní – a nebylo se čemu divit. Hrálo se totiž o hodně. Na dva nejúspěšnější týmy turnaje čekal postup na velké česko-slovenské finále. A nejeden z nich měl ambice se o titul piškvorkářského krále porvat.

Boje to byly už od základních skupin skutečně tuhé. S vidinou účasti na závěrečném turnaji v Brně nechtěl žádný z týmů pochybit a všichni hráči ze sebe dostávali to nejlepší. Dočkali jsme se tedy velmi těsných soubojů a několikrát se museli soupeři smířit i s nerozhodným výsledkem. Ani není divu, že o postupu ze skupiny do další části v nejednom případě rozhodovaly i pouhopouhé dva body.

Výraznou výjimkou mezi jinak velmi vyrovnanou konkurencí byl tým z berounského gymnázia. Už od počátku bojů ve skupinách se RIP STĚPAN profiloval jako jeden z největších favoritů na vítězství. Po prvním vítězství v poměru 18:2 už ani jednou nezaváhali a se skórem 58:2 si do vyřazovacích bojů nesli nálepku favoritů turnaje. Otázkou zůstávalo, jestli se mezi ostatními týmy najde takový, který je dokáže porazit.

Jako první se o to ve čtvrtfinále pokusili Křižáci, ale i oni museli nakonec před Stěpanem sklopit hlavy. Společně s nimi se se soutěží rozloučil i Mikiho klubík, JMMP a Mic Mic Team. Ani v semifinále se Kapustičkám nepodařilo RIP STĚPAN zastavit a ti tak čekali na svého finálového vyzyvatele. Ten měl vzejít ze souboje mezi týmy LegenZ a Karel Karpíšek. Boj byl zpočátku vyrovnaný, ale nakonec výhru dokázali na svou stranu strhnout právě první jmenovaní.

LegenZ si svojí semifinálovou výhrou sice dokázali zajistit postup na velké piškvorkové grandfinále, ale proti skvěle připravenému soupeři Stěpanovi se ani jim nepodařilo uspět. Z finálového klání tedy jako vítěz odcházel právě tým RIP STĚPAN se skórem 20:0. Jestli jim LegenZ dokáží porážku oplatit uvidíme brzy na grandfinále pIšQworek v Brně.

 

Pořadí:

1. místo RIP STĚPAN (Gymnázium J. Barranda, Beroun) ve složení: Jakub Čapek, Jiří Havelka, Matěj Holub, Matouš Burian, Veronika Fialová
2. místo LegenZ robots (Gymnázium pod Svatou Horou, Příbram) ve složení: Zdeněk Procházka, Miroslav Říha, Daniela Hušková, Tobiáš Luft, Martin Ledvinka
3. místo Karel Karpíšek (Gymnázium J. Barranda, Beroun) ve složení: Marcel Kubíček, Martin Ševčík, Karel Karpíšek, Anna Lidmilová, Marta Štorkánová
Přejít na detail turnaje