Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch konečně na Grandfinále!

27.11.2019 | Anna Švaňhalová | Soutěžní kola

Ve středu 27. listopadu se na SŠ PTA v Jihlavě odehrál souboj o post nejlepšího pIšQworkového týmu Kraje Vysočina a o postup do brněnského Grandfinále. Souboje se mělo zúčastnit 12 týmů, nakonec jich dorazilo pouze 11. V turnaji se utkali finalisté z předešlých let i úplní pIšQworkoví nováčci.

Úvod patřil představení pravidel a našich partnerů. Po zahajovací prezentaci se hráči nadšeně vrhli k rozlosování do skupin. Největší výhrou byla skupina A, která měla pouze dva členy. Do play-off se tak probojovaly oba týmy v této skupině. Brzy jsme se vrhli na samotné zápasy. Ve skupině A byl souboj velmi zdlouhavý a napínavý, a to i přes to, že oba týmy měly jasný postup. První pozici nakonec se skóre 11:9 obsadil tým Úsvit a na druhém místě nechal Dream team piXO.

Skupina B byla taktéž velmi vyrovnaná. Do play-off nakonec postoupil tým PrD a fujkodič. Hej Miško z Gymnázia Ledeč nad Sázavou nás po zápasech ve skupině bohužel opustili.

Ve skupině C se utkali mnoholetí účastníci pIšQworek SlepciZR a Jezdci Apokalypsy. Proti nim stál tým Piškvorky Jaromíra Soukupa reprezentující Gymnázium Žďár nad Sázavou. Ti se letos pIšQworek účastnili poprvé. I přes snahu a skvělé výkony nakonec nestačili na své soupeře a před play-off nás také museli opustit.

Poslední skupinu ovládli známí Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Spolu s nimi postoupil do pavouka tým Nevyškrtnutelní. S Kolečkáři, kteří nastoupili v oslabeném počtu, jsme se rozloučili.

Po skončení skupinových zápasů ihned započaly zápasy play-off. V učebně bylo hrobové ticho, každý věděl, že teď už jde do tuhého. Do semifinále se nakonec probojovaly týmy Jezdci Apokalypsy, Úsvit, Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch a Dream Team piXO. Krajské pIšQworkové klání tak skončilo pro týmy SlepciZr a PrD z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, pro tým Fujkodič z Gymnázia Jihlava a pro Nevyškrtnutelné z Gymnázia Telč.

Semifinále už patřilo těm nejlepším z nejlepších. Dvacet pIšQworkářů odhodlaně zkřížilo pera a pustilo se do souboje o postup na Grandfinále v Brně. Souboj mezi Chovanci a Dream team piXO skončil vítězstvím Chovanců. Jejich soupeři o první místo se stali Jezdci Apokalypsy. Boj o třetí místo se odehrál mezi Dream Team piXO a týmem Úsvit.

Atmosféra během finále už byla velmi uvolněná, neboť se týmy znaly již z předchozích ročníků, takže i přes důležitost souboje si hru užily. Mnohaletá rivalita mezi týmy Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrn-Drobwllllantysiliogogogoch z Gymnázia Jihlava a Jezdci Apokalypsy z Gymnázia Pacov nakonec skončila vítězstvím Chovanců. Třetí místo si odnesl tým Úsvit z Gymnázia Třebíč a bramborová medaile připadla týmu Dream Team piXO z Gymnázia Pelhřimov.

 

Pořadí:

1. místo Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Gymnázium Jihlava, Jihlava) ve složení: Ondřej Med, Daniel-Patrik Oppelt, Tadeáš Havlík, Vílém Pech, Jakub Koděra
2. místo Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pacov, Pacov) ve složení: Karel Vágner, Patrik Vondráš, Jan Smolek, Martin Hruška, Václav Fabík
3. místo Úsvit (Gymnázium Třebíč, Třebíč) ve složení: Jan Bryja, Václav Jelínek, Vít Musil, Jan Špaček, Šimon Bryja
Přejít na detail turnaje