) XO

Vidláci se do toho ve Zlíně pořádně zabodli

26.11.2019 | Václav Mašek | Turnaje

Na gymnáziu v Lesní čtvrti ve Zlíně se v úterý odehrálo krajské kolo pIšQworek, do kterého se všichni postupující z oblastních turnajů chystali s velkou vervou. Vždyť zde se lámal chleba. Vítězové krajského kola nejenže získali hodnotné ceny, ale především si vybojovali účast na celorepublikovém finále, tudíž i možnost pokusit se získat titul republikového šampiona.

Na turnaj dorazilo celkem 15 týmů, které byly rozlosovány do 4 skupin. Ve skupině A se o postup do play-off popraly týmy MGSZŠVOŠZV I., WP a SPŠ Zlín – A tým. Bohužel týmu WP se nezadařilo a podlehl oběma soupeřům.

Ve skupině B se utkaly týmy Možem už jít?, Hubáčkovci, Draci a Máneska. Možem už jit? Vyhráli a tak nikam jít nemohli. Druhé místo zaslouženě brali Draci.

Ve skupině C se utkali MGSZŠVOŠZV II., Děláme na tom, Vidláci a Martin Luther. Vidláci ukázali, jak hrají pIšQworky velcí kluci a bez zaváhání si zajistili postup. I tým Martin Luther ukázal, že pro něj kolečka a křížky nejsou jen nevinnou zábavou o přestávkách, ale životním stylem.

Ve skupině D se utkaly týmy J, Feministi, Já nevím a Piškvoráci. Já nevím ukázal jasnou převahu a měl postup do play-off jistý. Druhé postupové místo si vybojovali Feministi poctivě.

V prvním kole vyřazovacího pavouka Draci zaváhali a podehli týmu MGSZŠVOŠZV I. Ten však už nestačil na Vidláky, kteří prošli ladně celým turnajem vstříc jistému vítězství a proti nimž neměli šanci ani Feministi, se kterými se Vidláci utkali ve čtvrtfinále. Ve finále to pak stihli nandat ještě týmu Martin Luther, který to neměl vůbec jednoduché a svůj postup do semifinále vybojoval proti týmu Já nevím až v rozstřelu.

Na třetím místě se umístil tým Můžem už jít?, který ve čtvrtfinále stačil na SPŠ Zlín – A tým, v semifinále však podlehl Martinu Lutherovi. Poslední zápas proti MGSZŠVOŠZV I. však zvládli a odnesli si z dnešního turnaje bronzovou příčku. Členové týmu však nejspíš opravdu potřebovali jít, neboť při odchodu na vlak si téměř zapomněli vzít ceny.

 

Pořadí:

1. místo Vidláci (Gymnázium, Valašské Klobouky) ve složení: Jiří Polomík, Jakub Fojtík, Josef Holba, Martin Bureš, Martin Raška
2. místo Martin Luther (Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, Kroměříž) ve složení: Michal Ondrušek, Vojtěch Mrlík, Ondřej Jakšl, Petr Šišma, Michael Rob
3. místo Možem už jit?!?!? - Tomáš Zdílna, Lenka Janíková, Max Gogola, Jakub Kořínek, Vojtěch Bílek (Gymnázium, Uherské Hradiště) ve složení: Tomáš Zdílna, Lenka Janíková, Max Gogola, Vojtěch Bílek, Jakub Kořínek, Tomáš Blaha
Přejít na detail turnaje