Tým Za legalizaci se prolosoval k vítězství na Biskupském gymnáziu

25.11.2019 | Nela Zábojová | Soutěžní kola

Pondělní ráno dne 25. 11. 2019 začalo zvesela. 12 týmů, které se v oblastních turnajích ukázaly jako nejlepší z nejlepších, zasedlo u stolů v aule královéhradeckého Biskupského gymnázia. Postup do grandfinále čekal jen na jeden tým. Kdo si tedy udělá výlet na Masarykovu univerzitu v Brně, aby změřil své síly s vítězi ostatních krajů?

Týmům byla na začátku připomenuta pravidla a partneři soutěže. Poté byli zavoláni kapitáni týmů, kteří losem rozhodli o rozdělení do 4 skupin po 3 týmech. 2 týmy v každé skupině mohly začít s duely, zatímco 4 zbylé trénovaly na nadcházející střetnutí.

Rušný začátek se poměrně brzy změnil v méně rušné přemýšlení nad umístěním dalších symbolů.

Po odehrání 3 kol jsme znali jména všech 8 postupujících týmů do play-off. Se 4 týmy jsme ale se museli rozloučit a popřát jim mnoho zdaru v dalších soutěžích. Ze skupiny A postoupily týmy Crossbalz a Los Plátanos s výsledky 4:0 a 2:2. Ve skupině B se zadařilo týmům Shober Shabes a NoCounterplay s výsledky 2:2 a 2:2. Skupina C přinesla postupující týmy DERED a Za legalizaci s jejich 4:0 a 2:2. A ze skupiny D se do play-off dostaly Ale čau a (D)POX4 s výsledky 2:2 a 4:0.

V 1. kole play-off se do sebe pustily Crossbalz a NoCounterplay, DERED a Ale čau, Los Plátanos a Shober Shabes a v neposlední řadě Za legalizaci a (D)POX4. NoCounterplay zabodovaly s výsledky 14:6. Tým Shober Shabes pokračoval se svými 15:5. S výsledkem 12:8 se do dalšího kola probojoval DERED a Ale čau muselo říci "Čau" a vrátit se do školy. A nakonec se dále posunul tým Za legalizaci s výsledkem 11:9.

Semifinále přeneslo soutěžící opět trochu blíže k vítězství. V boji mezi NoCounterplay a DERED zvítězil tým NoCounterplay s výsledkem 11:9, což zřejmě předpověďel hráč z týmu DERED svým zoufalým výkřikem "Jdem domů!" během hry. V zápase mezi Shober Shabes a Za legalizaci došlo k remíze a tak přišla řada na vyslání zástupců. U vedlejšího stolu zatím začala karetní hra Prší a bujará diskuze na téma SWAPY. Po chvíli se dále posunuli Za legalizaci, o jejichž postupu rozhodl los.

O 3. místo se tedy mohly konečně utkat týmy DERED A Shober Shabes. Nakonec se tam pohodlně usadili  Shober Shabes a týmu DERED tím pádem náleží 4. místo.

Hra o 1. místo mezi NoCounterplay a Za legalizaci dopadla vítězstvím týmu Za legalizaci, který se může připravit na cestu do Brna. Přejeme mu mnoho štěstí na grandfinále!

 

Pořadí:

1. místo Za legalizaci (Jiráskovo gymnázium, Náchod) ve složení: David Černý, Jan Trojtl, Martin Uždil, Tomáš Lamka, Vojtěch Jerman
2. místo NoCounterplay (Střední průmyslová škola, Trutnov) ve složení: Pavel Meliš, Jiří Stefanidis, Jiří Horák, Tomáš Hejna, Petr Kolbe
3. místo Shober Shabes (Zem. akademie a Gymn. Hořice - SŠ a VOŠ, Hořice) ve složení: Matyáš Vrbata, Matěj Holubička, Aleksej Rozenek, Amálie Vrbatová, Roman Rozenek
Přejít na detail turnaje