) XO

Že nevyhrajeme? Podrž mi pivo! V Pardubicích opět dominují Philadelphia Frayers.

25.11.2019 | Jan Malíř | Soutěžní kola

Atmosféra křížků a koleček ovládla prostory Gymnázia Dašická v Pardubicích. Jako každý rok, i nyní se zde konal krajský turnaj, kam se sjeli ti nejlepší hráči pIšQworek v celém kraji. I nyní ale narazili na domácího hegemona Philadephia Frayers. Ten jasně ukázal, že toto je jeho revír a nikomu jinému nedal šanci k postupu do grandfinále.

První den krajských turnajů odstartovali v Pardubicích hned zhurta. Po dynamické prezentaci, kde už piškvorkáři nervózně čekali, až zazní povel k startu, následovalo rozlosování. Pak už se stačilo jen rozdělit do jednotlivých tříd, usednout a organizátoři spustili: „Oficiálně startuje krajské kolo! Zde si spolu sednou tyto týmy…“

Neuběhlo ani pár minut a už se začalo hrát. Zatímco v jedné třídě se hrálo jak na orchestru, hráči ve druhé třídě rozmýšleli každý svůj tah. Úvodní skupinová kola byla plná kontrastů. Mohli jsme vidět skóre 20:0, ale také 9:11. Ani s vítězi skupiny a postupujícími do play-off to nebylo tak čisté. V jedné ze skupin muselo dojít dokonce k rozstřelu. Během něho nakonec nechyboval tým Máme chybu, čímž si zajistil nad Kapříky postup.

Řady prořídly, když bylo známo osm nejlepších týmů, které postoupily do play-off. Byl to souboj gigantů. Klasickými favority byly domácí týmy, poté týmy ze Svitav a osamělý vlk z Vysokého Mýta. V play-off byla ale jejich postavení ohrožena dalšími vyzyvateli, kteří si na ně brousili nože.

Nicméně vyzyvatelům se příliš nedařilo. Favorizovaný PePa vyřadil Pacijeborec. Křížkovci zase padli za oběť Philadelphia Frayers. Svitavští Lokin Chyb Lacrp #41 svou roli favorita také obhájil bez problémů. Na druhé straně pak vyřadil Cantharellus cibarius z Vysokého Mýta tým Raxacorricofallapatorius.

Nad třídou 305, kde se hrálo, se začala stahovat mračna. V jednom semifinálovém utkání proti sobě stáli Philadelphia Frayers a Lokin Chyb Lacrp #41. V druhém zase PePa a Cantharellus cibarius. V Philadelphia Frayers chtěli navázat na loňskou šňůru vítězství, kdy skončili první. Jenže Lokin Chyb Lacrp #41 jim to nechtěl dát zadarmo. Dokonce si spolu odskočili na týmovou poradu, aby zvolili správnou taktiku. Těžko říct, co vyváděli, ale jedno je jisté. Během porady si vítěznou taktiku nezvolili. Jediné, čeho jsme si mohli všimnout, bylo složení nové písničky „Jen tři křížky“ kterou si pozpěvovali. Philadelphia Frayers postoupil do finále, kde na něj už čekal Cantharellus cibarius, jenž překvapil svým vítězstvím PePu.

Philadelphia Frayers chtěli jednak pomstít o ročník menšího bráchu PePu, druhak chtěli dodržet tradici a stejně jako každý rok, i nyní se podívat na grandfinále. Cantharellus cibarius hráli dobře, ale bohužel to na loňské vítěze nestačilo. V boji o třetí místo se pak už domácím tak moc nedařilo. Lokin Chyb Lacrp #41 konečně zvolili správnou strategii a spravili si chuť vítězstvím nad PePou.

 

1. místo Philadelphia Frayers (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Matěj Ehm, Jan Fiala, Petr Kučera, Lukáš Vlasák, Petr Kavička
2. místo Cantharellus cibarius (Gymnázium, Vysoké Mýto) ve složení: Daniel Zeman, Ondřej Šimek, Štěpán Víša, Jonáš Čáp, Michael Málek
3. místo Lokin Chyb Lacrp #41 (Gymnázium, OA, VOŠ a JŠ s právem SJZ, Svitavy) ve složení: Jan Svoboda, Milan Veselý, Tomáš Vrtěna, Jakub Motl, Jan Svojanovský
Přejít na detail turnaje