) XO

Gymnázium Luďka Pika v Plzni ukázalo, kdo je tady Alfa

25.11.2019 | Petra Plachá | Turnaje

Dvanáct úspěšných týmů Plzeňského kraje poměřilo své síly na krajském turnaji soutěže pIšQworky. O postup na finále bojovali zástupci gymnázií, středních škol i waldorfské základní školy. V minulých týdnech porazili své soupeře na oblastních turnajích. Kdo ale získá jediné postupové místo na grandfinále za Plzeňský kraj?

Poslední listopadové pondělí navštívilo Gymnázium Plzeň 57 studentů, kteří už netrpělivě čekali na krajská utkání. Ambice měli vysoké, ať už podle názvů týmů, nebo podle nespočtu hodin strávených tréninkem a sebevědomých hlášek na začátku turnaje.

Rozlosování do skupin přineslo mnoho vyrovnaných soubojů. Nejhůře se vybírali postupující ze skupiny C, kde byly výsledky natolik vyrovnané, že o druhém postupujícím týmu musel nakonec mezi Krotiteli melounů a Domažlicemi - Kdyně United rozhodnout rozstřelový duel. Ve skupině A se zase neobjevil jiný výsledek než 12:8.

Po skupinách jsme se rozloučili se čtyřmi týmy, mezi kterými byli i KubaJeBúch, kteří si turnaj přijeli užít jenom ve třech hráčích. Handicap v podobě dvou chybějících hráčů se jim nevyplatil, i když se drželi statečně. Zbylé týmy se mezitím připravovaly na zápasy play-off. Mezi postupujícími byli také jediní zástupci základních škol na tomto turnaji Waldorf power z Waldorfské základní školy Dobromysl o.p.s.

S Waldorf power jsme se bohužel rozloučili už v prvním kole pavouka, kde si s nimi poradili zkušenější Banáni. Dalším postupujícím týmem do semifinále se stal tým Alfa, který bez ztráty jediného bodu porazil Himlhergotdonerveterkrucajselement. Bratrský tým Alfy z Gymnázia Luďka Pika Bravo podlehl v souboji s Nadějným případem, to už si ale hráči týmu Alfa s přehledem razili cestu do boje o první místo, když vyhráli proti Banánům. Nadějný případ zatím čekal na svého soupeře, protože o postupu do semifinále mezi týmy Ultramegasexyborci a Domažlice - Kdyně United měl rozhodnout teprve rozstřelový souboj.

Z rozstřelu vyšel jako vítěz tým Domažlice - Kdyně United, ale po střetu s Nadějným případem se už do boje o první místo nepodíval. Zato ale pořádně zabojovali o třetí místo, a tak si čtvrté místo odnesli Banáni. Na Grandfinále pIšQworek 2019 se nakonec podívá tým Alfa z Gymnázia Luďka Pika Plzeň, nad Nadějným případem z VOŠ a SPŠE Plzeň vyhráli 16:4 a odnášejí si první místo z plzeňského krajského turnaje.

 

Pořadí:

1. místo ALPHA (Gymnázium Luďka Pika, Plzeň) ve složení: Jan Löffelmann, Jiří Sloup, Pavel Balda, Markéta Zrostlíková, Martin Šůla
2. místo Nadějný případ (VOŠ a SPŠ elektrotechnická, Plzeň) ve složení: Alan Karlíček, František Uldrych, Tadeáš Sova, Ota Vlna, Adam Bednář
3. místo Domažlice - Kdyně United (VOŠ, Obch.akademie a Střed.zdravot.škola, Domažlice) ve složení: Jiří Elbl, Roman Mai, Lukáš Nguyen, Jiří Rojt, Lukáš Dohnal
Přejít na detail turnaje