) XO

Týpci se předvedli v Karlových varech

22.11.2019 | Jan Hejduk | Turnaje

Dne 22. 11. se v prostorách Střední pedagogické školy, gymnázia a VOŠ Karlovy Vary konal oblastní turnaj, kterého se účastnilo neskutečných 21 týmů. Hrálo se ve čtyřech skupinách po pěti či šesti týmech o čtyři postupová místa na krajský turnaj.

Ve skupině A Týpci už od začátku dokazovali svůj talent a neztratili ani jeden postupový bod, jenom se trochu zasekli do sítě Křižáků, ale i z té se jim povedlo dostat se skóre 14:6. Z druhého místa skupiny A postoupili právě Křižáci, kterým se dvakrát podařilo urvat postupové body se skóre 12:8.

Skupina B byla taková zvláštní, jako by si žila svůj vlastní život. Při jedné z návštěv učebny, kde tato skupina hrála mě hned trklo zapisování skóre, protože za standardních situací musí dávat součet skóre přesně 20. Občas se stane, že to pomocník nevynásobí dvěma, takže 10. V této skupině to však byla úplná anarchie, ale všichni se v tom vyznali a se skóre souhlasili, že je správné i po tom, co jsem vysvětlil, že to tak být nemůže.  Proto prosím pochopte skóre v následujícím odstavci. Alespoň postupové body odpovídají standardům.

Ve skupině B při sobě nejlépe držely Besties, které získaly 7 postupových bodů z osmi možných. Jediný postupový bod jim sebral 3mas, když spolu tyto týmy remizovaly 4:4. Nakonec se 3mas umístil na příznačném třetím místě ve skupině B. Na druhé místo ho totiž těsně předběhla Žlutá a bílá síla se ziskem pěti postupových bodů. O přibližně stejných kvalitách 3mas a Žlutá a bílá síla svědčí také jejich vzájemný souboj, který skončil remízou.

Skupinu C odpálili Bombeři, kteří neztratili ani jeden postupový bod, ale jednou už měli namále proti Adamovi a spol.. Jejich zápas totiž skončil 12:8. Proti ostatním týmům si však drželi takový standard 14:6. O druhé postupové místo ze skupiny C se utkaly týmy Máčci a Adam a spol., které byli po celou dobu velmi vyrovnané, i jejich vzájemný zápas skončil 11:9 ve prospěch Adama a spol., což byl právě ten důvod, proč tento tým postoupil.

Skupina D byla jediná, která se skládala z šesti týmů. I přesto však nastala zajímavá situace, kdy dva týmy s nejvyšším počtem postupových bodů měly zároveň stejný počet bodů, oba remizovali se stejným týmem P!ng a následně i vzájemně remizovali. Jednalo se o týmy Mozková kapacita a (noname)^2. Naštěstí se shodli na tom, kdo bude postupovat z kterého místa, jinak by tento souboj mohl trvat další dva rozstřely, u kterých bych se nedivil, kdyby dopadly zase remízou.

V play-off Adam a spol. nevydržel nápor Besties. Střetnutí Bomberů a Mozkové kapacity rozhodnul až rozstřel ve prospěch Mozkové kapacity. (noname)^2 roztrhal sítě Křižákům a Týpci se nenechali napálit Žlutou a bílou silou.

V semifinále už zavládla velmi uvolněná atmosféra, protože všechny čtyři zbývající týmy měli jistý postup na krajské kolo.

První místo nakonec s přehledem získali Týpci se skóre 18:2 proti druhé Mozkové kapacitě. Třetí skončili bezejmenní (noname)^2.

1. místo Týpci (Gymnázium a střední odborná škola Chodov, Chodov) ve složení: Jaromír Péc, Radek Hegenbart, Jakub Nosál, Stanislav Srba, Vilém Schlapák
2. místo Mozková kapacita (První české gymnázium v Karlových Varech, Karlovy Vary) ve složení: David Pohl, Kilian Pavelec, Dominik Melichar, Hana Burešová, Tereza Zvonařová
3. místo (No name)2 (Gymnázium a střední odborná škola Chodov, Chodov) ve složení: Emma Kišová, Barbora Pezlová, Ella Žahourová, Veronika Kurková, Ela Pšeničková
Přejít na detail turnaje