) XO

Apokalypsa ovládá Blansko

22.11.2019 | David Rajnoha | Turnaje

Předloni CHAOS, minulý rok ANARCHY letos APOKALYPSA, stále jde však o skoro tentýž tým který pravidelně v Blansku decimuje své soupeře v soutěži pišQworky. Nejinak tomu bylo i 22. 11. 2019, kdy si tito účastníci minulých Grandfinále hladce vybojovali postup do krajského turnaje a nechali za sebou zbylých 7 týmů.

Apokalypsa vzbuzovala respekt už ve skupině, kterou jasně ovládla s pouhou jednou prohranou partií. Za nimi se umístila Slanina a na dalších dvou pozicích skončily Kuličky a Srdíčka. Ani ti však nemuseli smutnit, jelikož do play-off postupovaly všechny čtyři týmy ze skupiny.

Ve skupině B byl o první místo velký zájem, znamenalo to totiž vyhnout se obávané APOKALYPSE jak ve čtvrtfinále, tak i v případném semifinále a mít tak o něco větší šanci na dobré umístění. Vítězství ve skupině si nakonec odnesli Fotbalisté z pořadatelské školy Gymnázium Blansko, kteří v posledním zápase odsunuly jejich konkurenty KOCOVINU na druhé místo. Za nimi umístily Želvy a Zbytky, poslední jmenovaní se ve čtvrtfinále mohli těšit na loňské Grandfinalisty.

Vítězové skupin potvrdili ve čtvrtfinále svou převahu. Apokalypsa porazila Zbytky 14:6 a Fotbalisté dokonce nedarovali Semačkám jediný bod. Tým Kocovina ze SPŠ v Jedovnicích se od svých spolužáků z Apokalypsy také očividně něco naučil a podařilo se mu vyřadit Kuličky v sice ne jednoznačném, ale i tak přesvědčivém poměru 14:6. Nejzajímavější byl souboj Slaniny se Želvami. V posledním duelu došlo k vyrovnání skóre a na řadě byl rozstřel. S ním si lépe poradil zástupce týmu Želvy a poslal tak svůj tým do semifinále.

V prvním ze dvou zápasů o postup do finále se spolu utkaly dva týmy z Jedovnic – Apokalypsa proti Kocovině. Apokalypsa by měl být ten lepší z obou týmů a tak se dal očekávat jednoznačný výsledek. Ovšem nebylo tomu zcela tak. Apokalypsa si sice postup pohlídala a vyhrála se skóre 14:6, ale nestalo se, že by vyhrála všechny partie. Martin Přibyl, který přinesl Kocovině čtyři body tak bude možná lepšímu týmu z Jedovnic v dalších kolech soutěže chybět. V druhém semifinále zvítězili opět velmi přesvědčivě Fotbalisté – porazili Želvy 18:2. Apokalypsa tak měla najednou důvod se začít obávat, zda se zde nerodí její přemožitel.

 

To se však nestalo. Apokalypsa využila své zkušenosti z minulých let a nad Fotbalisty zvítězila vcelku jednoznačně a to se skóre 16:4. I druhý tým z Jedovnic ukázal, že pIšQworky na východě Moravského krasu umí, poradil si s Želvami a skončil na bronzové pozici.

1. místo APOKALYPSA (Střední průmyslová škola, Jedovnice) ve složení: Jiří Kocman, Adam Olejník, Jakub Krátký, Václav Sedlák, Matěj Novotný
2. místo Fotbalisti (Gymnázium Blansko, Blansko) ve složení: Vojtěch Fedra, Vítězslav Tatar, Martin Svoboda, Roman Kadlec, Radek Dvořák
3. místo KOCOVINA (Střední průmyslová škola, Jedovnice) ve složení: Jana Nejezchlebová, Tomáš Vinkler, David Hejsek, Matěj Hanousek, Martin Přibyl
Přejít na detail turnaje