) XO

GEKOM 2 zazářili v Praze 10

21.11.2019 | Margareta Verdyck | Turnaje

Na Štřední průmyslové škole elektrotechnické v Užlábině se 21. 11. 2019 odehrál turnaj v PišQworkách, kde se sešli tými z okolních škol ukázat, co v sobě mají. Hráči si náramně turnaj užívali ať už hráli proti starším nebo mladším protihráčům.

Natěšení hráči bez obtíží dorazili jen dva týmy neměli člena a měli  každý zápas jednu kontumační prohru. To jim nakonec nebránilo dostat se do umístění. Neváhali se zúčastnit i hráči z nižších ročníků, kteří si turnaj užili, jak říkali jejich veselé tváře u hry. Začátek probíhal v poklidu a bez problémů. Hráči už se připravovali na hru.

Hned první kolo skupin rychle uteklo aniž by se na někoho čekalo. V mezičase si hráči hráli piškvorky do sešitů na fyziku nebo na čtverečkované listy. Týmy se náramně bavili, povídali si a seznamovavali se. V dalších kolech už pomalu nestačil čas až se musela zaznamenat remíza ve velmi vyrovnaných zápasech a začínalo se hrát s větší ochotou pro výhru. Pořád zaplněnějších herních archů bylo více. I přes to si hráči povídali a nebyli moc nervózní. Ticho rozhodně nepadlo nikdy ani na chvilku. Však v posledních kolech skupiny hráči pocítili napětí o postupu do play-off. Každá minuta rozhodovala o postupu.

Nastalo vyřazovací kolo, které mělo rozhodovat o postupu do umístění. Někteří rychle odehráli, jiní  užívali času, který měli k dispozici. Už zde jsme byli svědky roztřelu mezi týmy Truhla tým a Hoši. Bohužel jen jeden mohl vyhrát a získat své umístění. Rozloučili jsme se s odcházejícími týmy, kteří povídali, že si to užili.

Nervozita se přeci jen dostavila. Teď záleželo, kdo se probojuje do krajského turnaje. Týmy proti sobě bojovali až se prokázalo, kdo postoupí dále. Těmi se staly týmy ŽLAB ONE a GEKOM 2. Nadešel čas rozhodnout, kdo se umístí na jakém místě a kdo vyhraje vítězný pohár. První místo se dostavilo rychleji než by jeden čekal. A těmi se nakonec stali GEKOM 2. O třetí místo se stále bojovalo. Nikdo to nechtěl vzdát až nakonec Hoši se stali úspěšnějšími.

Po turnaji na otázku, co by řekli k dnešnímu turnaji hráči odpovídali, že to bylo zábavné, užili si to, měli dobrý kolektiv, doporučují turnaj a určitě se za rok budou chtít účastnit znovu. Někteří hráči dokonce neúmyslně trochu znervózňovali své protihráče.

1. místo GEKOM 2 (Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4) ve složení: Šimon Svatek, Lukáš Cholenský, Jan Janáček, Jakub Kirschner, Damián Heczko
2. místo ŽLAB ONE (Střední průmyslová škola elektrotech., Praha 10) ve složení: Marek Beneš, Tomáš Polívka, Jakub Kloub, Jan Kolek, Jaroslav Toman
3. místo Hoši (Křesťanské gymnázium, Praha 10) ve složení: Marek Ďoubal, Mikuláš Kubín, Martin Císař, Martin Adamuščin, Kryštof Kyslík
Přejít na detail turnaje