) XO

V Trenčíně s přehledem nejlepší Piaraci

20.11.2019 | David Rajnoha | Turnaje

Tým Piaraci z Piarackého gymnázia v Trenčíně si na oblastním turnaji v soutěži pIšQworky konaném 20. 11. s přehledem poradil se všemi soupeři, i v oslabení celý turnaj ovládl.

Sedmdesát soutěžících se na SOŠ obchodu a služeb v Trenčíně rozdělilo do 4 skupin. Jako první jsme se dozvěděli výsledky ve skupině C, která dohrála svůj poslední zápas ve chvíli, kdy se v ostatních skupinách teprve začínalo s druhým utkáním. Hned z kraje si tak postupem moly být jisté týmy GymPe a JATTM.

I v dalších skupinách se postupně vyjasňovalo, kdo bude mít ve čtvrtfinále šanci bojovat o postup do krajského turnaje. Ve skupině D se podařilo těsně postoupit Pythonům, kteří porazili gľštn 1 o pouhý bod. Z prvního místa pak postupoval tým ZO ZOO.

Boj o první místo ve skupině B skončil remízou, díky lepšímu skóre se však na první místo dostal tým z pořadatelské školy Jilemáci 2, za ním skončila LUPA.

Situace skupiny A před posledním zápasem nebyla vůbec nezajímavá. Jilemáci 1 hráli s Krížiky a v případě výhry Krížiků by nastala situace, kdy by tyto dva týmy měli stejný počet bodů s týmem RADADAMAON a o postupu by pak rozhodovalo vzájemné skóre, nebo dokonce los. K tomu však nedošlo, Jilemáci si pohlídali vítězství 16:4 a doprovodili první tým Piaraci do boje o turnaj v Bratislavě.

Atmosféra před čtvrtfinále byla napjatá, teď tu šlo o vše – o postup do krajského kola. Navíc se utkaly dvě dvojice týmů ze stejných škol Jilemáci 1 proti Jilemákům 2 a Pythoni versus GymPe.

V souboji Jilemáků skončil lépe první tým, Jilemáci 2 nepotvrdili své vítězství ve skupině a museli se s turnajem rozloučit. Oproti tomu si GymPe s pozicí mírného favorita poradilo lépe a porazilo Pythony, ovšem velice těsně. Po úporném a dlouhém zápase byl výsledek nerozhodný – 10:10. O vítězství pro GymPe se tak rozhodlo až v rozstřelu a tým tak mohl slavit postup od Bratislavy.

V dalším čtvrtfinále porazil tým ZO ZOO JATMM těsně 12:8 a Piaraci převálcovali LUPU 18:2.

V semifinále bylo sice již o postupu do dalšího kola soutěže rozhodnuto, o vítězství v turnaji se ale úporně bojovalo dál. Piaraci si opět suveréně poradili s GymPe se skóre 16:4, kdy čtyři body ztratili jen díky absenci kapitána týmu. Druhé semifinále již bylo vyrovnanější, ale Jilemáci nakonec nevyužili svou výhodu domácího prostředí a podlehli ZO ZOO 8:12.

V zápase o třetí místo se už Jilemáci vzchopili a nad GymPe zvítězili se stejným skóre, se kterým dříve prohráli – 12:8. GymPe se tak muselo spokojit s poněkud nepopulárním čtvrtým místem, které však bylo vyvážené postupem do krajského turnaje.

O vítězství se utkali ZO ZOO a Piaraci. Ti, ačkoli bez svého kapitána se soupeře nezalekli a postupně vyhráli všechny duely v tomto zápase. Piaraci se tak stali celkovými vítězi, kdy s absencí kapitána v semifinále a finále převálcovali všechny své soupeře.

1. místo Piaraci (Piar.gymn. J.Braneckého, Trenčín) ve složení: David Červeňan, Ján Hablák, Andrej Kokoľus, Paula Lukáčová, Alexandra Vendžúrová
2. místo Zo ZOO (Spojená škola, Nové Mesto nad Váhom) ve složení: Helena Lajčoková, Peter Ondrej Václavek, Daniel Samuel Bobocký, Hana Lajčoková, Elena Dusíková
3. místo Jilemáci 1 (SOŠ obchodu a služieb, Trenčín) ve složení: Paulína Kontová, Roman Gelien, Michal Michalec, Dominika Slováčková, Alex Zicho
Přejít na detail turnaje