) XO

KáKáKá letos zuby nehty udrželi svou dominanci na domací půdě.

19.11.2019 | Roman Zapletal | Turnaje

Na Gymnáziu Vídeňská se dnes 19.11.2019 sešlo dokonce 22 týmů,  kteří se utkali v piškvorkách o pohár a postup do krajského kola. Domácímu týmu KáKáKá se podařilo porazit nového vyzyvatele v podobě týmu Creeper z Gymnázia a SOŠZE Vyškov a zvítězit.

V úvodní prezentaci se všechny týmy seznámily s pravidly. Následně kapitáni losováním určili do které z 8 skupin jejich tým připadne. Po chvíli rozřazování již započali první zápasy. Téměř v každé skupině se proti sobě ocitli týmy ze základních škol proti gymnazistům a nejednou své starší protihráče potrápili.

Ze skupin do play-off postupovali pouze 2 nejlepší týmy. Většina postupujících byla tvořena zkušenější týmy se staršími hráči. Nicméně z každé ze škol se do play-off probojoval alespoň 1 zástupce který mohl svou školu reprezentovat.

Již první kolo play-off bylo nelítosné. Každá prohra se počítala a všechny týmy ze základky nezvládaly udržet tlak soupeřů a jeden po druhém vypadávali. Eliminaci se nevyhnul ani team NO Skin z Gymnázia Moravský Krumlov.

Druhé kolo bylo napínavější a nabídlo vyrovnanější zápasy. Obzvláště čtveřice týmů, kterým los nepřál, nabídla vyrovnanou podívanou a o vítězi mezi Creeper a GYKOVY C z gymnázia a SOŠZE Vyškov rozhodoval až rozstřel. Podobný průběh měl i zápas s 2 domácími týmy z gymnázia Vídeňská Kral(da) a bobečci a Gvid Dé. Ve druhé polovině herního pavouka dominovali domácí týmy Tým Cé a obhájci KáKáKá

Ve třetím kole o postup do finále, a také do krajského kola soutěže, zabojovali úspěšnější z rozstřelu již zmínění Creeper proti Kral(da) a bobečci. S nejtěsnějším výsledkem 11:9 postoupil tým z Vyškova. Naopak domací tým KáKáKá opět bez větších problémů porazil své spolužáky ze školy Tým Cé a zajistil si svůj postup.

O třetí místo v pohodové atmosféře si zasoutěžili Tým Cé a Kral(da) a bobečci, kde opět o výsledku rozhodoval rozstřel. Kapitáni obou týmu se utkali již ve známém boji křížků a koleček. Nakonec třetí místo ukořistil kapitán týmu Tým Cé.

Finále se neslo v napjatém duchu i přes to, že oba týmy postupují do krajského kola. Partie byli vyrovnané a až poslední dva 15 minutové duely rozhodli o remíze. Kapitáni opět museli vytáhnout své nejlepší kandidáty na rozstřel. V něm se těsně ukázal úspěšnější tým KáKáKá a tím si zajistil postup z 1. místa oblastního turnaje. 

1. místo KáKáKá (Gymnázium, Brno) ve složení: Daniel Geržičák, Ota Mikušek, Ondřej Škrob, Karel Šmak, Kateřina Jakubcová
2. místo GYKOVY 1 (Gy a SOŠ zdravotnická a ekonomická, Vyškov) ve složení: Karel Srna, Ondřej Pospíšil, Martin Kužílek, Marek Morong, Jindřich Osolsobě
3. místo Cé Tým (Gymnázium, Brno) ve složení: Jan Rybka, David Kolář, Tomáš Kocí, Jana Kabeláčová, Veronika Mácová
Přejít na detail turnaje