) XO

Gymnázium Josefa Ressela projelo turnajem jako nůž máslem

19.11.2019 | Vojtěch Šimeček | Turnaje

V budově chrudimského Gymnázia Josefa Ressela se v úterý 19.11. 2019 odehrál oblastní turnaj pIšQworek. Zprvu vyrovnaný turnaj se vyvinul v nelítostný masakr v podání týmu domovského gymnázia Křížkovců.

Navzdory menšímu počtu týmů turnaj započal s velkým nasazením všech soutěžících porvat se o místo na krajském turnaji. Týmy, nedočkavé samotných duelů s protivníky, trénovaly a připravovaly se na papíře, mobilech či tabletech i v průběhu úvodní prezentace, obohacené o projev statutární zástupkyně ředitelky paní Mgr. Blanky Křapkové.

Poté již mohly začít nelítostné souboje týmů ve skupinové fázi. Opravdu bylo na co se dívat. Mnohdy divák nevěděl, co sledovat dříve, zda dlouhotrvající souboje o postup do play-off mezi Anonymous a Piráty, či snad ladný průchod Křížkovců přes většinu oponentů. Napjatou atmosféru doplnila radost z bonbonů Mentos, které byly všude a spoustě hráčů vykouzlily úsměv na tváři. Po krasojízdě Křížkovců a těsného boje o body mezi Anonymous a Piráty byla skupinová fáze dohrána. S úctou a respektem jsme byli nuceni dáti sbohem nepostupujícímu týmu Pirátů, který reprezentoval Základní školu Nasavrky. 

Play-off vypuklo, nyní šlo o všechno. Utkali se Křížkovci s Anonymous a Leknínci s Hrošíky. Oba zápasy dopadly stejným výsledkem 12:8. Z postupu do finále se mohli radovat Křížkovci a Leknínci.

O třetí místo zbylo bojovat týmu Anonymous a Hrošíkům. V tomto zápase, narozdíl od finále, nebyl favorit znám. I přes téměř celé zaplněné archy zvítězil a třetí místo díky výhře 12:8 zaujal tým Anonymous ze Základní školy Prosetín.

Finálový souboj už favorita měl, ale díky odhodlání Leknínků to měli Křížkovci velice těžké a málem jim první místo bylo vyfouknuto. O pořadí prvních dvou týmů rozhodl až poslední a pro mnohé nekonečný duel. Navzdory hrozbě Leknínků Křížkovci vybojovali první místo výsledkem 11:9 a v domácím prostředí mohli pozvednout pohár pro první místo. Křížkovci se zároveň mohou těšit na souboje na krajském turnaji o postup na grandfinále soutěže.

 

Pořadí:

1. místo KŘÍŽKOVCI (Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim) ve složení: Josef Macháček, Vojtěch Kučera, Michal Smetana, Radek Slezák, Michal Novotný
2. místo Leknínci (Základní škola, Heřmanův Městec) ve složení: Linda Roztočilová, Ondřej Chytil, Daniel Dušek, Dominik Koreček, Adéla Bombačová
3. místo Anonymous (Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim) ve složení: Lenka Ťopková, Jakub Šíma, Vojtěch Slavík, Ondřej Vít, Martin Fryš
Přejít na detail turnaje