) XO

Výhra jako procházka růžovím sadem

15.11.2019 | Marek Štegner | Turnaje

V pátek 15.11. 2019 se v Kroměříži na Obchodní akademii se seskupilo 10 týmů s úmyslem změřit své síly a zabrat si jednu ze  tří prvních příček.

 

Na ulici Obvodové se kolem deváté ráno dostavilo deset týmů a vše mohlo začít. Každý z týmů byl naprosto soustředěný a měl vysoké předpoklady na postup, ale místa byla jen 3. A tak se rozjela bitva, při které hráli všichni proti všem.

Po dvou zdlouhavých hodinách, plných píle, snahy a kvalitní hry do šestifinále postoupili tyto týmy: Hubáčkovci, Píďalky, OAKM-A, Big five, Kappa a přejmenovaný tým z Arc 1 na Martin Luther. Všichni byli po úspěšném startu nadšení k dalším hrám, ale v tomhle kole se ukázali praví vítězové. Mnozí utrpěli tvrdé porážky, a zápasy byly rozhodnuty. Hubáčkovci, Martin Luther a OAKM-A se s přehledem dostali do semifinále.

O přední příčky se utkali ti nejlepší z nejlepších, a proto byly všechny zápasy velmi napínavé. První hra byla zatím nejdelší v celém turnaji. Bylo jasné, že žádný tým nebude spokojený se třetím místem. Utkali se Hubáčkovci s týmem OAKM-A a do posledního momentu si nikdo nemohl být jistý kdo vyhraje. Ale kapitán týmu OAKM-A předvedl čistou hru, a tak zajistil výhru pro svůj tým. Ve druhé hře Hubáčkovce čekal další protivník který byl připraven na výhru. Martin Luther se bez problému dostal do semifinále a byl to favorit na výhru. Teď ale musel dosáhnout svých předpokladů. A taky si dokázal zajistit první příčku svými body. Protože s valnou převahou porazil Hubáčkovce. A tak se odehrála poslední bitva o druhé a třetí místo. Hubáčkovci se chopili jejich šance, a horlivě se pustili do jejich zasloužené odvety. Do poslední chvíle to vypadalo pro výhru OAKM-A, ale Hubáčkovci se otřepali a prolomily svou serii proher. Vrátili to týmu OAKM-A rovným dílem a tak bylo rozhodnuto. Na třetím místě se umístil tým OAKM-A, druhá příčka byla obsazená Hubáčkovci a tým Martin Luther zaujmul první příčkou.

Turnaj byl od prvního zápasu pro tým Martin Luther jako procházka růžovým sadem. Za to ta pravá bitva se odehrávala o druhé a třetí místo. Turnaj byl plný emocí pro všechny zúčastněné. Na příští ročník turnaje se už teď určitě všichni těší.

1. místo Martin Luther (Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži, Kroměříž) ve složení: Michal Ondrušek, Vojtěch Mrlík, Ondřej Jakšl, Petr Šišma, Michael Rob
2. místo Hubáčkovci (Gymnázium Kroměříž, Kroměříž) ve složení: Jiří Svoboda, Marek Soldán, Lukáš Rosík, Štěpán Savčák, Jonáš Palich
3. místo OAKM A (Obchodní akademie Kroměříž, Kroměříž) ve složení: Michal Bradávka, Jakub Heryán, Miroslav Janál, Martin Unger, Samuel Petřík
Přejít na detail turnaje