) XO

Prcky-mrcky ovládly Slovaňák

14.11.2019 | David Rajnoha | Turnaje

Tým ze Střední průmyslové školy chemické zvítězil 14. 11. v oblastním turnaji soutěže pIšQworky v brněnském Králově Poli. Jako jediný tým zůstal neporažen a prokázal, že je skutečně lepší než zbylých 17 týmů.

Soutěžící byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech týmech, potažmo pěti týmech. Skupinu A ovládli Sirotci 1 ze ZŠ Sirotkova, na druhém místě skončil tým Mojmírák. Ve skupině B zvítězili již zmíněné Prcky-mrcky, na druhé místo se jen díky lepšímu součtu skóre dostal Čejkaclub.

I ve skupinách C a D se vyskytly dva týmy se shodným bodovým skóre. Díky lepšímu vzájemnému zápasu se ve skupině C dostal tým SS Brno Deaf Team 1 před Sluníčka, které se musely spokojit s druhým místem. Ve skupině D rozhodl pouze jednobodový rozdíl ve skóre o vítězství týmu Škvarky, na druhém místě skončil Název týnu.

Ve čtvrtfinále slavili většinu úspěchů vítězné týmy skupin, štěstí nepřálo pouze SS Brno Deaf Tým, který těsně podlehl Názvu týnu. V dalších utkáních zvítězili Sirotci jasně nad Čejkaclubem 18:2, Mojmírák těsně podlehl proti týmu Prcky-mrcky 8:12 a Škvarky zvítězily nad Sluníčky ještě těsněji – 11:9.

V semifinále již šlo o hodně – oba finalisté postupijí do Krajského turnaje. Sirotci byli před zápasem s Názvem týnu jako jediní zbývající zástupci týmů ze základních škol odhodlaní ukázat, že tady nejsou na odpis. A to se jim také povedlo svými zkušenějšími, staršími a mnohem vyššími kolegy se nenechali rozhodit a slavili vítězství v poměru 14:6.

Druhé semifinále bylo neméně zajímavé, domácí tým Škvarky vyzval Prcky-mrcky a bojovalo se až do posledního okamžiku. Nakonec se však lepším ukázal být tým ze střední školy chemické a vybojoval si finálovou účast.

Oba finalisté už měli účast v krajském turnaji jistou, ale v nasazení nikdo nepolevil. Sirotci chtěli ukázat, že základní školy není radno podceňovat a Prcky-mrcky se nechtěli nechat svými mladšími kolegy zahanbit, což vedlo k jejich značné nervozitě. I přes výkřiky jako „Já věděl že to tam dá, a připravoval se na to, když to tam ale zahrál, tak jsem to dal úplně jinam“ ukázali starší soutěžící své zkušenosti a zvítězili těsným poměrem 12:8. Sirotci budou mít ovšem příležitost k odvetě v krajském kole.

V souboji poražených se dokázali více namotivovat domácí Škvarky a na nepopulární bramborovou pozici odsunuli Název týnu.

1. místo Prcky-mrcky (Střední průmyslová škola chemická, Brno) ve složení: David Pelant, Jiří Tesař, Petra Mezláníková, David Popelka, František Janeček
2. místo Sirotci 1 (Základní škola, Brno) ve složení: Matěj Tajovský, Tadeáš Hladký, Lucie Jachnická, Žofie Heroutová, Petr Šťastný
3. místo škvarky (Gymnázium, Brno) ve složení: Patrik Slezák, Adam Toman, Samuel Ryšavý, Kristián Karmazín, Filip Čtvrtečka
Přejít na detail turnaje