) XO

Tým ve freshi odšťavnil soupeře v Budějovicích

14.11.2019 | Ondřej Vichta | Soutěžní kola

A znáte tenhle? Potká se citoslovce, zájméno, německá metalová kapela, ryba hadovitého tvaru a… Že neznáte? Tak to dávejte dobrý pozor! Na Biskupském gymnáziu v Českých Budějovicích se totiž odehrál nezapomenutelný pIšQworkový turnaj a pokud jste si ho nechali ujít, máte nyní jedinečnou příležitost vychtunat si z něj report. Pluje k vám jako sumec a bude to šou jako od pana žabky. Mňam!

Druhý listopadový čtvrtek byl na Biskupské gymnázium J. N. Neumana neobyčejný den. Do budějovické školy přijelo 50 studentů, kteří se společně s dvacítkou místních rozhodlo mít xobě blíž, a tak se vměstnali do jedné učebny s cílem utkat se v pIšQworkách. Odbyla půl devátá a všem bylo jasné, že střetu již nelze zamezit.

Začalo se ve čtyřech skupinách, masakroval se každý s každým a po hodině již byly známé oběti. Před Play-off nastalo loučení, opustili nás například Rammsteini, Nic nebo domácí Krabicáci. Naopak tým Šou pana Žabky, který do Budějovic vážil nejdelší cestu, postoupil ze skupiny z prvního místa a rozjel se do střetu o medaile.

Do Play-off propluli i Sumci z Třeboně, tým My, Tým ve freshi i Tým. Výběr názvů pomohl organizátorovi s přehledností, a tak se po půl hodině přepisování tabulek mohlo začít s vyřazovací fází turnaje. První kolo nelítostných bitev připravilo o naděje Kubisgang, Piškwarriors, My i Sumce. V další kole už šlo opravdu do tuhého. Zápasy Tým vs. Šou pana Žabky a Tým ve freshi vs 420UPALUJ rozhodovali o postupu do finále, tedy i jasném postupu do kraje. 

Postup do krajského kola nakonec získaly týmy “Tým” a “Tým ve freši”, kteří se ve finále střetli o zlato. Nejlepší umístění vybojoval Tým ve freši. O třetí místo bojovali týmy Šou pana Žabky a 420UPALUJ. Souboj dopadl remízou, následoval rozstřel, kde třetí místo získal tým Šou pana Žabky.

1. místo Tým ve freshi (Gymnázium, Dačice) ve složení: David Novák, Lukáš Pokorný, Eva Přibylová, Martin Švanda, Barbora Kellnerová
2. místo Tým (SŠ informatiky a právních studií, o.p.s., České Budějovice) ve složení: Matěj Kostohryz, Martin Gráf, Jakub David, Josef Sezemský, Lukáš Bukovský
3. místo Šou pana Žabky (Gymnázium Vítězslava Nováka, Jindřichův Hradec) ve složení: Vít Voráček, Jakub Jan Vítkovský, Jaroslav Pfauser, Onsřej Nohava, Dominik Prager
Přejít na detail turnaje