Královské město Chrudim obsadili chladní a oceloví Strojárníci

14.11.2019 | Jan Malíř | Soutěžní kola

Chrudim, město s bohatou historií, se 14. listopadu 2019 proměnilo v bojiště křížků a koleček, když se spolu střetlo hned 10 armád na půdě SOŠ a SOU obchodu a služeb v Chrudimi. Vítěz mohl být ale jen jeden, a tak z kouře všech odehraných zápasu nakonec povstal tým Strojárníků, který postupuje do krajského kola.   

Turnaj byl zahájen hned po překliknutí posledního slidu úvodní prezentace. Zástupci všech 10 týmů vyrazili losovat umístění svého týmu v začátečních tabulkách. Brzy byly kostky vrženy a už nebylo cesty zpět. Začalo se hrát.

Obě hrací skupiny však hrály naprosto odlišně. Zatímco první skupina mrskala své křížky a kolečka jak Baťa cvičky, hráči druhé skupiny promýšlely každou svou čárku na hracím archu. Obě měly ale jedno společné…nespočet remíz. Tehdy to ještě nikdo netušil, ale tento jev byl zlou předtuchou toho, v jakém duchu bude probíhat celé play-off.

Do něho se dostalo 4 nejlepší týmy z obou skupin a hned na začátku nás čekal bratrovražedný souboj mezi domácími Ajťáky mazáky a Ajťáky zelenáči. Zelenáči ale potvrdili své jméno a byli doslova smáznuti svými kolegy Mazáky. Na druhé straně se proti sobě utkaly týmy Kolečka a Zemědělka B a výsledek nemohl dopadnout samozřejmě jinak než remízou. Zrovna Zemědělka B měla již s rozstřelem zkušenosti, což se podepsalo i na výsledku tohoto rozstřelovacího duelu a svým vítězstvím si otevřeli cestu do semifinále, kde si na ně brousili zuby Strojárníci. Ti byli ve výborné formě, ale zde se podepsalo prokletí Zemědělky B, která zakončila zápas opět remízou. Zoufalí Strojárníci si to ale nenechali líbit. Promazali svá kolečka a rozstřel úspěšně dovedli do konce.

Kdybyste náhodou měli pocit, že těch remíz bylo dost, tak by se vám druhá semifinálová dvojice vysmála do obličeje. Lubanovo komando nebylo pro Ajťáky mazáky tak lehkým oříškem, jako jejich předchozí protihráči. Zápas to byl mnohem dramatičtější a na jeho konci byla (skoro už tradičně) remíza, ale ta nakonec dopadla ve prospěch domácích Ajťáků mazáků.

A tak bylo jasné pořadí, v jakém se týmy poperou o stupně vítězů. Lubanovo komando zkřížilo své linery se Zemědělkou B o bronzovou příčku. Oba týmy už očekávaly remízu, ale světe div se, Zemědělka B zvolila netradiční, ale úspěšnou taktiku, která se jmenovala: „Zkusme vyhrát bez remízy.“       

Souboj o zlato se zase neobešel bez domácích. Jenže i přes výhodu známého prostředí si Strojárnící celkem přesvědčivě poradili s Ajťáky mazáky, čímž si zajistili postup do krajského kola.

 

1. místo Strojárníci (Střední průmyslová škola Chrudim, Chrudim) ve složení: Ondřej Popílek, Filip Pikna, Jindřich Jochec, Ondřej Dejdar, David Mazáč
2. místo Ajťáci mazáci (SOŠ a SOU obchodu a služeb, Chrudim) ve složení: Ondřej Buřval, Kryštof Kacer, Lukáš Kohoutek, Matouš Svárovský, Jaroslav Dušek
3. místo Zemědělka B (SŠ zemědělská a VOŠ, Chrudim) ve složení: František Hak, Miroslav Žiga, Jan Letáček, Pavlína Šimková, Vojtěch Trojan
Přejít na detail turnaje