) XO

Přifouklé vítězství v Olomouci

13.11.2019 | Vojtěch Beneš | Turnaje

Na SZŠ a VOŠZ v Olomouci se konal turnaj pIšQworek. Začali jsme sice pozdě ale hned po vysvětlení pravidel, rozdání mentosek, linerů a časopisů MUNI jsme se do toho pustili pěkně zhurta.

Z dvanácti týmů se do play-off dostalo osm týmů a do krajského kola pouze dva. Bylo to velmi napínavé, a navíc jsme se museli vměstnat do jedné místnosti. Účastníci naštěstí nebyli takoví fanoušci pohodlí jako fanoušci pIšQworek. Ve čtvrtfinále Mazlové porazily Křižáky. Foukal team odfoukl zpátky domů tým Nonstop, Piškvoři porazili PK Hejčín 1 A.8 a Křížky apokalypsy rozdrtily Hanáky. Semifinále bylo dokonce urputnější než čtvrtfinále. Foukal team o jedno vítězství porazil Piškvory a Křížky apokalypsy zachvátil časový limit, ale v posledních vteřinách vyhráli nad Mazly.

Ve finále se tedy utkaly Křížky Apokalypsy a Foukal team. Všichni soutěžící byly napjatí, jak to dopadne a fandové ani nedutali a se zatajeným dechem vše pozorovali. Jeden soutěžící z Foukal teamu se tak soustředil že mu na čele lehce naběhla žíla a stékal mu po tvářích pot. Nakonec však jeho snažení nepřišlo vniveč a zvítězili.

1. místo Foukal-team (Střední škola technická a obchodní, Olomouc) ve složení: Vojtěch Foukal, Radek Barták, Lukáš Macura, Aleš Bocián, Lukáš Vysloužil
2. místo Křížky Apokalypsy (Gymnázium, Olomouc) ve složení: Šimon Rousek, Šimon Horenský, Jan Jonáš, Stanislav Müller, Maxim Hrabčík
3. místo Mazlové (Gymnázium, Olomouc) ve složení: Michal Háger, David Tesařík, Filip Klvaňa, Natanael Bartík, Jan Hrubý
Přejít na detail turnaje