) XO

Křižácká výprava dopadla v Praze úspěšně

13.11.2019 | Václav Mašek | Turnaje

13. 11. 2019 se uskutečnil na VOŠ a SPŠ Dopravní v Praze oblastní turnaj, kterého se zúčastnilo 14 týmů ze širokého okolí. Všechny týmy však nakonec porazili Křižáci, bojovníci ve znamení kříže…tedy pardon, křížku.

Na VOŠ a SPŠ Dopravní na Praze 1 se v klání křížků a koleček sešly týmy naprostých začátečníků i zjevně znalostmi a taktikou velice pokročilých hráčů.

Ve skupiných A a B se utkaly týmy po třech. Ve skupině A Capri-Sonne, Gymlit 1 a Tukan 2 a ve skupině B Kohyxův squad a AG-1A. Bohužel Tukan 2 a Kohyxův squad svým soupeřům podlehly a nedostaly se do závěrečného play-off.

Ve skupinách C a D soupeřily vždy čtyři týmy. Ve skupině C nedosáhly do play-off týmy Elektrikáři z Masný a Tukan1, naopak Křižáci s Elitou se mohli radovat z vítězství. Ve skupině D vypadly týmy AG-1B a Gymlit 3, do dalšího klání pak postoupily Bouráci společně s Konstruktivně křížkujícími krasavci.

V play-off podlehl tým Cappri sonne týmu Gymlit 2. Konstuktivně křížkující krasavci pak padli proti Elitě ve velice vyrovnaném a nervydrásajícím zápase. Křižáci proti Gymlit 3 zachovali chladnou hlavu a začali si myslet na vítězství, zatímco Gymlit 1 suverénně držel vítěznou šňůrku i vítězstvím nad AG-1A.

V semifinále Křižáci porazili Gymlit 1 famózním tahem, kdy v poslední vteřině hrací doby umístil jejich hráč kříž na herní arch a změnil vyrovnanou partii ve výhru. Skutečně tak vyhráli ve znamení křížku. Ve finále poté nezaváhali a porazili tým Elita z pořadatelské školy, který porazil Gymlit 2 a mohl se tak radovat z krásného 2. místa.

O třetí místo se musely porvat bratrské týmy Gymlit 1 a Gymlit 2, z nichž měly jejich jedničky přeci jen navrch a získaly bronz.

Všechny tři týmy postupují do krajského kola a my se na ně budeme opět těšit.

 

Pořadí:

1. místo Křižáci (Vyšší polic.škola a Střed.polic.škola MV, Praha 9) ve složení: Tadeáš Mrázik, Adam Kamba, Vojtěch Holub, Tomáš Mitlӧhner, Dominik Sedláček
2. místo Elita (VOŠ a SPŠ dopravní, Praha 1) ve složení: Jakub Watson-Jones, Martin Kaprálek, Vanessa Stachová, Vojtěch Bláha, Adam Syrůček
3. místo GYMLIT 1 (Gymnázium, Praha 9) ve složení: Antonín Hejný, Ondřej Veselý, Vojtěch Zeller, Tomáš Antoš, Petr Miláček
Přejít na detail turnaje