) XO

Pišqwork Masters dostáli svému jménu.

12.11.2019 | Petr Macháček | Turnaje

Pro mnohé to bylo běžné listopadové úterý. Ne však pro členy 14 týmů, kteří se 12. 11. utkali na SŠSI Tábor v soutěži pIšQworky, jejíž podstatou je znalost disciplíny křížků a koleček.

Další ráno. Pro mnohé další běžný den ve škole. Něco tu ale nesedí. Po chodbách se pohybují cizí lidé. Co tu chtějí? Proč chodí do jedné třídy? Co se tam děje? Já vám to povím. Byli to studenti, kteří se přišli utkat na turnaj v pIšQworkách. Bylo 8:50, všech 14 týmů dorazilo a mohlo se začít souboji ve skupinách.

Týmy věděly, že ze 14 jich do play-off postoupí pouze 8 a tak se pustily do boje s výhrou na mysli. Nechtěly to být zrovna oni, co půjdou brzy domů. I tak nás bohužel Sestry v akci, Hvězdy, Winx Club, Edémy, Blešky a Drtiči museli opustit.

Po krátké pauze začalo play-off. Tým Free Body porazil 16:4 Soukromák. Stejný bodový osud potkal i týmy v souboji Random Sypači proti EP2. 16:4 bylo osudné i pro tým Klecmanovci, kteři prohráli nad týmem COPKA. Svou sílu prokázal i tým Pišqwork Masters, když po napínavém souboji porazil tým Snílci se skóre 18:2. V dalším kole play-off prohrál tým Free Body, který nedokázal porazit tým Random Sypači s výsledným skóre zápasu 14:6. Napínavým soubojem se ukázal být zápas COPKy a Pišqwork Masters, který po skončení časového limitu skončil 12:8 pro tým Pišqwork Masters.

O třetí místo se utkaly týmy COPKA a Free Body, ze kterého vyšel vítězně tým Free Body, a zajistil si tak 3. místo v turnaji a postup do krajského kola.

Ve finále se utkaly týmy Pišqwork Masters a Random Sypači. Souboj to byl napínavý. Na obou týmech už byla vidět únava. Tým Pišqwork Masters ale dostál svému jménu a se 14 body porazil svého protivníka, který jich získal pouze 6.


Pořadí:

1. místo Plšqwork Masters (SPŠ strojní a stavební, Tábor) ve složení: Ondřej Strnad, Martin Hemza, Jan Kakos, Jan Novák, Adam Starý
2. místo RandomSypači (SPŠ strojní a stavební, Tábor) ve složení: Filip Doubek, Richard Bártík, Vít Čunát, Dominik Dumbrovský, Roman Bolek
3. místo Tým 1 (Střední škola spojů a informatiky, Tábor) ve složení: Josef Kopecký, Dominik Kůrka, David Kabíček, Petr Otradovec, Ondřej Pinc
Přejít na detail turnaje