) XO

Na Hradeckém Gymnáziu J. K. Tyla zabodoval tým DERED

12.11.2019 | Nela Zábojová | Turnaje

V úterní ráno dne 12. listopadu se nahrnulo do dvou učeben Královéhradeckého Gymnázia J. K. Tyla 10 nadšených týmů, které chtěly jediné... Vyhrát.

Turnaj v piškvorkách mohl započít hned po odprezentování pravidel a partnerů soutěže. Týmy se rozdělily do 2 skupin po 5ti a rozešly se do 2 učeben. 
Jednotlivé zápasy se děly vždy mezi 4 týmy zatímco 5-tý trávil svůj volný čas tréninkem na nastávající kolo. 
Ze skupiny A postoupily do play-off týmy (v pořadí od nejvíce bodů): WELL DONE, Roušalátka, Sionští pišqworkáři a Hrnčíři. S týmem Little Man jsme se museli bohužel rozloučit, ale věříme, že do příštího roku naberou další zkušenosti a vrhnou se do pIšQworek opět po hlavě. 
Ze skupiny B se dostaly dále týmy (v pořadí od nejvíce bodů): WEISSTÝM, DERED, Los Plátanos a Stavaři. RPŽ mělo sice v závěru stejný počet bodů jako Stavaři, avšak jejich vzájemný zápas prokázal, že Stavaři si zřejmě staví cestu k vítězství, a tak RPŽ muselo zpět do výuky. Jednou kuriozitou byl náhlý odchod týmu Los Plátanos, který si sbalil batohy a smutně odcházel pryč se slovy: ,,My prohráli... ". Opak byl však pravdou a naštěstí se je podařilo zastihnout ve škole. 
Play-off bylo odstartováno hned po odchodu  nepostupujících týmů a návratu postupujícího. 
Týmu WELL DONE se v zápasu mezi nimi a Stavaři nedalo říci jiné než "Well done!" při výsledku 12:8. Sionští pišqworkáři  mají sice v názvu pIšQworky, avšak dál se dostal tým DERED s výsledkem 16:4. V souboji mezi Los Plátanos a Roušalátka nebylo pochyb o vítězi, když se v učebně ozval po přibližně 15ti vteřinách hry výkřik: ,,Hele Kuba vyhrál první!", z úst hráče z týmu Los Plátanos. Roušalátka nakonec odešla s výsledkem 2:18. WEISSTÝM se utkal s Hrnčíři a nakonec si odnesl krásný výsledek 16:4. 
V dalším kole play-off se do sebe pustili WELL DONE s DERED, kde se DERED vyšvihl do sedel a WELL DONE ujel s výsledkem 12:8. Los Plátanos opět prokázali své piškvorkářské dovednosti v zápase s WEISSTÝM a posunuli se dále se svými 14:6. 
Ve vedlejší místnosti se poté utkali WELL DONE a WEISSTÝM o třetí místo, které nakonec vybojoval s výsledkem 14:6 tým WELLDONE. 
Dva už jasně postupující týmy do krajského kola, které se koná 25. 11. 2019 na Biskupském gymnáziu byly Los Plátanos a DERED. Jen jeden tým si však mohl odnést pohár. Nakonec se zadařilo týmu DERED s jejich 12:8. 

1. místo DERED (Hořické gymnázium, Hořice) ve složení: Jan Sýkora, Kilián Hrázský, Jana Beránková, Lukáš Rybáček, Šimon Prouza
2. místo Los Plátanos (Gymnázium J. K. Tyla, Hradec Králové) ve složení: Petr Koubalík, Jakub Černík, Štěpán Šafr, Adam Suchánek, Lukáš Černý
3. místo WELL DONE (Gymnázium Boženy Němcové, Hradec Králové) ve složení: Lukáš Lámus, Petr Bušta, Daniel Vít, Lukáš Prokeš, Jakub Skořepa
Přejít na detail turnaje