) XO

Zlatý hattrick Gymnázia Jana Nerudy

12.11.2019 | Vojtěch Voráček | Turnaje

Na Gymnáziu Jana Nerudy se sešlo 11 týmů z pěti pražských škol, aby bojovaly o titul nejlepších pišqworkářů z Prahy 1. Do krajského kola mohly postoupit pouze dva nejlepší týmy.

 

Již tradičním hostitelem středoškolských turnajů v Praze je Gymnázium Jana Nerudy a již tradičním vítězem toho turnaje je místní tým GJN – Nerudní Pětkaři. 12.11. se mělo ukázat, zda dosáhnou třetího vítězství v řadě nebo zda konečně najdou přemožitele.

Po úvodní prezentaci byly týmy rozlosovány do čtyř skupin. Skupina C čítající pouze dva týmy poslala oba účastněné rovnou do čtvrtfinále. Z prvního místa postoupila OX Evropská, z druhého pak IT team z SPŠS Betlémská. Ve skupině A bylo jisté, že postoupí domácí Krvelačná legie roztomilých štěňátek, v posledním zápase se rozhodovalo, kdo je doplní. Nakonec byl šťastnější Pišqworkový tým Jaromíra Soukupa, který poslal domů Pišqorky. Ve skupině B zaujali domácí Františkové, kteří i přesto, že byli pouze čtyři, dokázali v prvním zápase vyhrát 20:0. Po prohře s Obchodníky se však museli spokojit s druhým místem ve skupině. Skupinu D ovládli GJN – Nerudní Pětkaři, kteří nepřipustili žádné drama a v obou zápasech naplno bodovali. O druhé místo se poprala Parta a Team Secret, z jejich vzájemného souboje vzešel jako vítěz druhý zmiňovaný tým.

Po krátké pauze, kdy jsme se rozloučili s týmy, které nepostoupily, začalo čtvrtfinále. GJN – Nerudní Pětkaři pokračovali v krasojízdě a připsali si další výhru 20:0. OX Evropská nestačila na Team Secret. Nejtěsnějším možným rozdílem 11:9 zvítězili Obchodníci. Poslední zápas mezi dvěma domácími týmy trval nejdéle ze všech. Ani po půl hodině nebylo rozhodnuto. Skóre bylo 10:10. Rozstřel kapitánů také vítěze neurčil. Muselo se přistoupit k druhému rozstřelu, tentokrát se hrálo s šachovými hodinami. Napínavý duel byl tedy opravdu na republikové úrovni. Pevnější nervy a schopnost adaptovat se na šachové hodiny ukázal člen Krvelačné legie roztomilých štěňátek.

Pro většinu hráčů nastal nejdůležitější zápas dne – semifinále. Vítězové postoupí do krajského kola a utkají se ve finále. Poražení se porvou o třetí místo, ale tím jejich cesta na letošních pIšQworkách končí. Prvním posupujícím do kraje se stali GJN – Nerudní Pětkaři. Vzápětí byl znám i druhý postupující tým - Team Secret.

Krvelačná legie roztomilých káčátek se nakonec radovala ze třetího místa. A finálový souboj dvou týmů, které se potkaly již ve skupině, dopadl vítězně pro GJN – Nerudné Pětkaře, kteří tak zakončili turnaj s celkovým skóre 97:3.

 

Pořadí:

1. místo GJN - Nerudní Pětkaři (Gymnázium Jana Nerudy, škola hl.m. Prahy, Praha 1) ve složení: Mojmír Mykiska, Adam Pazderka, Libor Krejčíř, Alan David, Ondřej Zikmund
2. místo Team Secret (Akademické gymnázium, Praha 1) ve složení: Pavel Vlasák, Jakub Sanitrák, Martin Pfeifer, Patricie Hanáková, Nicole Haismanova
3. místo Krvelačná legie roztomilých štěňátek (Gymnázium Jana Nerudy, škola hl.m. Prahy, Praha 1) ve složení: Kateřina Kuthanová, Richard Všetečka, David Duspiva, Pavel Šnajdr, Hoang Dung Le
Přejít na detail turnaje