) XO

Kolečkové Šílenství propuklo v Liberci

12.11.2019 | Jakub Strašlipka | Turnaje

Deset týmů se nakonec zúčastnilo oblastního kola na Střední průmyslové škole strojní a elektronické a Vyšší odborné škole v Liberci. Vítězství si odnesl domácí tým Kolečkové Šílenství poté, co přežil, jak infarktový rozstřel, tak podivné finále.

Počáteční zpoždění, způsobené domácím týmem Péčkaři, který dorazil pozdě z důvodu povinné účasti na ranním vyučování, a 101. PIŠQWORKOVOU divizí, jejíž osud není známý (údajně byli instruováni, avšak na místo boje nikdy nedorazili), neodradilo finální desítku týmů od férového soupeření ve skupinách. V těch se nedařilo týmům Peaches a Luftwafflen, jejichž výsledky nestačily na postup do play-off.

V tom měla čtyři zástupce domácí Střední průmyslová škola, navíc v každém čtvrtfinále po jednom, tudíž existovala šance, že se semifinále stane druhým školním turnajem. Tomu ale chtěli zabránit zbylé čtyři týmy. PIŠQWORKÁŘŮM ZE STAVEBKY se to proti obhájcům nejen oblastního, ale též krajského titulu, Ivanovo Hoškům, nepovedlo, ale dva týmy ze základních škol – iks-o-iks ze ZŠ Antonína Bratršovkého a Kuliklando ze ZŠ Oblačná – „průmkaře“ po těžkých bojích porazili. Poraženými týmy byly Péčkaři (8:12), respektive Prestiž Premium (9:11). V posledním čtvrtfinále si rozstřel proti domácímu Kolečkovému Šílenství vynutili Náhradníci. V tom si to na (turnajový) život a na smrt rozdali Lukáš Kocián a Patrik Danilevič. Pevnější nervy a lepší pIšQworkové schopnosti prokázal první jmenovaný, a přestože hrál křížky, mohlo vypuknout Kolečkové Šílenství.

Semifinálové dvojice byly iks-o-iks vs. Ivanovo Hošci a Kuliklando vs. Kolečkové Šílenství. Zatímco druhé semifinále bylo rozhodnuto za několik minut (16:4 pro Kolečkové Šílenství), v prvním obhájce titulu dlouho trápili šesťáci a osmáci ZŠ Antonína Bratršovkého. Během toho, co dvojice Lukáš Šeps, Štěpán Tauchman, byla stále u první hry, dohráli všichni ostatní, a za stavu 10:6 pro Ivanovo Hošky se přesunuli sledovat zmíněnou dvojici. Hrálo se o hodně, vítěz měl kromě finále jistou také účast krajském turnaji. Vítězstvím v prvním duelu sice Lukáš Šeps udržel naději na rozstřel, ale v odvetě na Štěpána Tauchmana nestačil, což znamenalo, že z postupu se radovali Ivanovo Hošci.

Ve finále se setkaly dva domácí týmy a po krátké poradě pronesli kapitáni obou: „Chceme remízu.“ Po rozmluvě s organizátorem sice nakonec pětice usedly proti sobě, ale výsledek fakticky závisel na jediné partii. V té exceloval Fabien Petráček, který zdolal Tomáše Chmelaře a zajistil tím výhru týmu Kolečkové Šílenství. Domácí týmy na stupních vítězů doplnilo iks-o-iks, které vládlo v souboji o bronz (12:8).

1. místo Kolečkové šílenství (SPŠ strojní a elektrotechnická a VOŠ, Liberec) ve složení: Lukáš Kocián, Fabien Petráček, Tomáš Pešek, Dominik Šefr, Daniel Mertl
2. místo Ivanovi hošci (SPŠ strojní a elektrotechnická a VOŠ, Liberec) ve složení: Jiří Bek, Štěpán Tauchman, Ondřej Hamr, Michael Holát, Tomáš Chmelař
3. místo iks-o-iks (Základní škola Antonína Bratršovského, Jablonec nad Nisou) ve složení: Ema Antonínová, Marek Blahout, Lukáš Šeps, Lucie Antonínová, Petr Ježek
Přejít na detail turnaje