) XO

PrD ze žďárské průmyslovky porazil gymnazisty a probojoval se až do kraje

12.11.2019 | Anna Švaňhalová | Turnaje

Chladného úterního rána 12.11.2019 se na půdě žďárského státního gymnázia odehrál již tradiční oblastní turnaj pIšQworek. K soutěžnímu klání se dostavilo hned 11 týmů, které byly rozděleny do skupin po dvou až třech družstvech. Předem avizovaná dvoučlenná skupina A se ihned díky tomu stala cílem, na který chtěla dosáhnout většina týmů. Právě z prvních dvou míst každé skupiny si týmy zajistily postup do vyřazovacích bojů.

Los nakonec volnou vstupenku do čtvrtfinále přidělil Tranzistorům ze žďárského gymnázia a MaxVenJAnDům z Bystřice nad Perštejnem. Jejich vzájemný zápas ve skupině byl tedy spíše přípravou, k doplnění jenom podotkneme, že domácí si svoje panství uhájili a vyhráli suverénně 20:0.

V ostatních skupinách však musely týmy o postup tvrdě bojovat. Další prvek dramatu vnesla remíza mezi týmy Pejsek8 a PrD ve skupině C. Zatímco Pejsci nezvládli navazující duel s piškvorkovým týmem Jaroslava Soukupa, PrD si právě proti stejnojmennému soupeři zajistil postup dále.

Z 11 týmů postupně vykrystalizovali čtyři semifinalisté. Jaromír Soukup se nezastavil ani ve čtvrtfinále, souboj se soupeřem ze stejné školy rozhodla až remíza v poslední hře, která zlomila výsledkový poměr na Soukupovu stranu. Poslední čtyřka nakonec byla čistě žďárská. Ve věčném souboji mezi průmyslovou školou a gymnáziem, které spojuje jedna budova, se muselo ze dvou utkání dvakrát prodlužovat. Větší radost po semifinále rozhodně měla průmyslová škola, která dokázala svého rivala přehrát. Zatímco PrD a Slepci ZR měli jistotu postupu na kraj, pro jednoho z týmů gymnázia cesta soutěží měla končit.

Finále bylo prakticky formalitou, lépe jej zvládl PrD a mohl se radovat z prvního místa. Souboj o třetí místo byl o hodně dramatičtější a postup do kraje si vybojovaly Pišqvorky Jaromíra Soukupa kvůli lépe zvládnutému poslednímu duelu.

1. místo PrD (VOŠ a SPŠ, Žďár nad Sázavou) ve složení: Jan Řehoř, Martin Hein, Martin Blaha, Adam Prášil, Daniel Procháska
2. místo Slepci zr (VOŠ a SPŠ, Žďár nad Sázavou) ve složení: Petr Vejrosta, Libor Vencálek, Radim Prášil, Matěj Pelikán, Radek Fňukal
3. místo Pišqvorky Jaromíra Soukupa (Gymnázium Žďár nad Sázavou, Žďár nad Sázavou) ve složení: Dominik Zábranský, Hugo Škorpík, Matyáš Procházka, Tomáš Bořil, Petr Budziński
Přejít na detail turnaje