) XO

Panzerfaust z Jírovcovky vrací úder

11.11.2019 | Petr Macháček | Turnaje

Druhé listopadové pondělí se zapíše do kronik školy Jírovcova svým turnajem 12 týmů, kteří se zde utkali. Změřili síly ve sportu XO a bylo to krvavé. Svoji dominanci zde 11. 11. prokázal tým Panzerfaust vrací úder.

 

Ticho. Ticho. Ticho. A najednou jásot. Asi tak bych popsal konec souboje týmů Panzerfaust vrací úder a √oco. To ale předbíhám. Jak jsme se sem dostali? Kolik krve bylo prolito? Kdo za to může? Já vím.

Vše to začalo, když ručičky hodin přeskočily na 9:00 a turnaj všech 12 přihlášených týmů začal. Všichni byli natěšeni, plní nadějí, ale přesto bylo poznat, že někde uvnitř věděli, že to jednoduché nebude. Tým složený z mužů v oblecích byl až nepříjemně sebejistý. Prvním krokem k vítězství bylo dokázání svých schopností ve skupinách. Všechny týmy bojovaly statečně, bohužel čtyřem z nich byl postup do play-off odepřen.

Muži v oblecích dokázali, že to s vítězstvím myslí vážně výhrou prvního zápasu 20:0. Jejich protivník Jean Valjean z Týna nad Vltavou musel tedy z kola ven. Podobný osud potkal i druhý tým z Týna nad Vltavou který prohrál 4:16 proti týmu Vibe Check Team ze školy Jírovcova. Vyrovnanými soupeři se překvapivě ukázaly být týmy √oco z Gymnázia Třeboň a Krůtnice z Gymnázia Třeboň. Nejvíce se ale zapotily týmy 2B ze školy Jírovcova a Lakomci ze Střední odborné školy veterinární. Zápas se zdál být jako každý jiný. To se ale záhy změnilo. Po odehrání zápasu za organizátory přišel tým Lakomci a označil zápas za neférový, jelikož došlo k porušení pravidel. Po namáhavé poradě organizátorů společně se zástupci týmů se odehrál duel, který rozhodl o výsledku zápasu. Tým 2B z něj vyšel jako vítěz.

Následoval souboj mezi Panzerfaust vrací úder a 2B. Jak všichni předpokládali, Panzerfaust svého oponenta s nadhledem porazil. S výsledkem 16:4 bylo jasné, že Panzerfaust vrací úder půjde do finále. Méně očekávané bylo vítězství týmu √oco nad Vibe Check Team. Ten zvítězil 13:7 a měl také jasné místo ve finále. Třetího místa se zmocnil tým 2B s těsnou výhrou 12:8 nad týmem Vibe Check Team. Souboj to byl napínavý od samého začátku až do posledních vteřin a nikdo si dopředu nedovolil jeho výsledek předpovídat. I přes veškerou snahu však tým Vibe Check Team skončil s bramborovou medailí a na krajském turnaji ho neuvidíme.

Finále, které všichni s napětím sledovali se neslo v duchu přátelského souboje. Oponenti mezi sebou vtipkovali a přátelsky se popichovali. Tým √oco přes veškerou svoji snahu bohužel síle oponenta podlehl. Bylo poznat, že tým Panzerfaust vrací úder šel po výhře jako opravdový panzerfaust po tancích. Ve svém snažení byl úspěšný a se skóre 17:3 dokázal, že je poháru hoden. A ano, muži v oblecích byly vítězný tým.

1. místo Panzerfaust vrací úder (Gymnázium, České Budějovice) ve složení: Tomáš Sekyrka, Štěpán Masák, Adam Jirák, Jonáš Havelka, Matyáš Zeman
2. místo √oco? (Gymnázium, Třeboň) ve složení: Adam Fojt, Jan Prokeš, František Ouška, Šimon Doležal, Aleš Manuel Papáček
3. místo 2B (Gymnázium, České Budějovice) ve složení: Hana Kučerová, Štěpán Kabeš, Jindřich Jirsa, Erika Bartošová, Aneta Lefanová
Přejít na detail turnaje