) XO

Domácí Asymetrický kruhový objezd ovládl Sokolov

11.11.2019 | Petr Lill | Turnaje

Dne 11. listopadu se na Gymnáziu Sokolov uskutečnil oblastní turnaj v pIšQworkách, na kterém bojovalo třináct týmů ze sedmi škol Sokolovska o postup do krajského finále. Největší úspěch mohl oslavit domácí tým Asymetrický kruhový objezd, kterému se povedlo celý turnaj vyhrát.

 

Turnaj byl zahájen úvodní prezentací, během níž se hráči dozvěděli základní pravidla a zhlédli videa od partnerů soutěže. Poté se dozvěděli, jak budou zařazeni do skupin, ve kterých odehrají své první zápasy. Týmy byly rozděleny do tří skupin po třech týmech a jedné skupiny po čtyřech týmech.

Do play-off se probojovalo osm nejlepších týmů, přičemž nejlépe si vedly týmy: Black Crosses, Asymetrický kruhový objezd, Isšte 1 a Teleskopický Herpetolog, společně s nimi do play-off postoupily: Pionýři, Isšte 2, Kuřecí trojzářez a Sakura. Ostatní týmy se bohužel musely s turnajem rozloučit Příští rok přijedou hráči těchto týmů určitě lépe připraveni.

V play-off se týmy rozjely již naplno. Isšte 2 suverénně převálcovali Black Crosses výsledkem 20:0. Velmi napínavý byl souboj mezi domácími týmy Kuřecí trojzářez a Teleskopický Herpetolog, o jehož výsledku rozhodl až poslední duel. Z postupu se mohl radovat Kuřecí trojzářez. Dále dominovaly týmy Isšte 1 a Asymetrický kruhový objezd, kterým se také podařilo probojovat do semifinále.

Souboj o postupová místa na krajský turnaj zajistil parádní podívanou. Kuřecí trojzářez z Gymnázia Sokolov v souboji o třetí místo zařízl výsledkem 12:8 tým Isšte 2, čímž si zároveň zajistil postup na krajské finále. Ve finále byl vidět také napínavý zápas, byť oba týmy (Isšte 1 a Asymetrický kruhový objezd) měly jistý postup na další úroveň soutěže, přesto byl ve hře pohár pro vítěze. Byl to právě tým Asymetrický kruhový objezd, který si jej nakonec odnesl.

 

Pořadí:

1. místo Asymetrický kruhový objezd (Gymnázium Sokolov a Krajské vzděl.centr., Sokolov) ve složení: Vladan Trhlík, Oldřich Kohoutek, Albert Havlíček, Šimon Lukeš, Adam Králič
2. místo ISŠTE jedna (ISŠ technická a ekonomická Sokolov, Sokolov) ve složení: Ondřej Prokop, Jan Koštek, Adrian Kotlár, Maxmilián Jungmann, Jan Urban
3. místo Kuřecí trojzářez (Gymnázium Sokolov a Krajské vzděl.centr., Sokolov) ve složení: Filip Horvát, Petr Hoch, Jakub Belanec, Benedikt Janda, Ondřej Dostál
Přejít na detail turnaje