) XO

Philadelphia Frayers vítězným hegemonem v Pardubicích

11.11.2019 | Jan Malíř | Turnaje

Třetí patro Gymnázia Dašická v Pardubicích se na Den veteránů změnilo v bojové pole křížků a koleček. Stanuly proti sobě ty nejobávanější týmy ať už ze středních, nebo základních škol, aby jednou provždy zjistily, kdo z nich je tím největším křížkem a kolečkem. Boje to byly tvrdé a nelítostné a na jejich konci stál již dlouholetý hegemon, domácí tým Philadelphia Frayers.

Bitvě vždy předchází ticho před bouří. To nyní neplatilo. Již od příchodu prvních týmů panovala mezi všemi nepřátelskými stranami uvolněná atmosféra. Následovala úvodní prezentace s několika icebreakry a válečná sekera mezi týmy mohla být vykopána.

První boje vystihovalo prohlášení jednoho ze soutěžících: „Já to tam nějak random hodím…“. V tomto duchu pokračovala celá tabulka. Soutěžící namrskali své křížky a kolečka jako Baťa cvičky a z těchto náhlých přestřelek vyšly domácí týmy jako dominantní. Rychlé tempo turnaje zastavila až remíza mezi Potravinou a Matematiky. Jejich vzájemný zápas skončil také remízově, takže muselo dojít k rozstřelovému duelu. Z něho vzešel vítězně tým Potraviny, což mu zajistilo lepší pozici v následném play-off.

Střety v play-off jsou ale bezlítostné, a tak Potravina vypadla po boji s Deltou hned v prvním kole. Kromě Delty zahájily svou ofenzívu na všech frontách play-off tři domácí týmy, které se probojovaly do play-off a dva z nich čekal bratrovražedný střet. Na domácí Philadelphia Frayers naopak čekal výše zmíněný tým Delta, který začal zhurta.

„Teeeda, to je velké kolo hele,“ zvolal kapitán Philadelphia Frayers, „Hoši, dostal jsem kolečko přes tři pole!  Co mám dělat? Sebral mi veškeré možnosti, jak hrát!“ Ironie z jeho úst doslova odkapávala a Delta zkrátka nemohla přijít na vítěznou taktiku. Poté se domácí kapitán otočil k druhému hracímu stolu, kde sledoval utkání týmu Dobytek a PePa.

„Tak to je ukázkové léto! Já jsem mu včera asi za půl hodiny vysvětlil, co má dělat a už to tu řeže,“ vysvětloval radostně svému týmu.

 Po chvíli bylo rozhodnuto. Do krajského kola postupovaly týmy Philadelphia Frayers a PePa. Zbývalo ještě určit umístění. O první místo se utkaly výše zmíněné týmy. O třetí místo zase tým Dobytek s Deltou. V něm se nyní na Deltu usmálo štěstí, a ta si tak odnesla z oblastního turnaje v Pardubicích třetí místo.

Finálový souboj byl napínavější, ale hoši Philadelphia Frayers měli navrch nad PePou díky parádní motivaci jejich kapitána: „Hele, když prohraješ, zveš do Kubíka!“ Philadelphia Frayers tak zakončili svou krasojízdu prvním místem a stali se vítězi této války.

1. místo Philadelphia Frayers (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Matěj Ehm, Jan Fiala, Petr Kučera, Lukáš Vlasák, Petr Kavička
2. místo PePa (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Josef Bálek, Alan Matějka, Gabriela Beranová, Přemysl Kaska, Ondřej Lebeda
3. místo Delta (DELTA- SŠ informatiky a ekonomie, s.r.o., Pardubice) ve složení: Viktor Skořepa, Filip František Brůna, Martin Bíško, Ondřej Rathouský, David Siegel
Přejít na detail turnaje