) Boney M opět udeřili v Opavě - pIšQworky

Boney M opět udeřili v Opavě

13.11.2019 | Tereza Buršová | Soutěžní kola

13.11.2019 patřilo středeční dopoledne na Slezském gymnáziu v Opavě pIšQworkám. V letošním roce se zde utkaly týmy rovnou ze dvou sloučených turnajů.

V úvodní prezentaci se všichni seznámili nejen s pravidly, ale také s partnery celé soutěže. Následně přišlo na řadu obávané rozlosování týmů do skupin. Skupina A si vylosovala prvenství v počtu týmů a mohlo se jít hrát. V obou místnostech panovalo napětí. A právě hráči ze skupiny A jej ještě podtrhli, jelikož právě jejich zápasy trvaly nejdéle. I přes všechny snahy soupeřů z „Áčka“ se do play-off z prvního místa probojoval tým Hořká ložiska, v závěsu za nimi s rozdílem pouhého jednoho bodu postoupil tým Težký páky. Rozloučili jsme se tak s Křížky a kolečky, Pasáky, ale také Hornickou 8. Skupině B od začátku panoval tým Fofíkovci s.r.o., který spolu s týmem Eventualita vyřadil Velikány a 2MO. Céčka měly také těžkého soupeře, v podobě reprezentantů ZŠ Hlučín, Honická 7, týmem Hornická_1. Mladá, ač obávaná pětice neprohrála jediný zápas své skupině. Spolu s nimi se do pavouka probojoval také tým Boney M. Čtvrtá skupina měla také jasného leadra, tým Karnaubský vosk neprohrál ani jeden zápas. Komfort tým si uhájil alespoň druhé místo a dostal se taktéž do play-off. Z posledních dvou skupin jsme se museli rozloučit s týmy 3MO, Rosomáci, 1TZ a Párci.

Play-off nebylo jednoduché. Na turnaji se sešlo mnoho zdatných hráčů, kteří i několik tahů dopředu viděli svou výhru. Vyhrát zápas může ale jen jeden. A tak došlo k hořkým prohrám a ze čtvrtfinále postoupily týmy Hořká ložiska, Hornická_1, Těžký páky a Boney M. Následovala nemilosrdná bitva, jelikož každý chtěl vyhrát deskovku od Albi, nebo alespoň sešity od Notesu. Jen těsně jsme se vyhli přidaným duelům, abychom rozhodli vítěze.
Přesunuli jsme se do finále a boj o třetí místo. Ani jeden z finalistů nebyl nadšený z toho, kterému týmu se má postavit. Proti Boney M seděla reprezentace základky v podobě týmu Hornická_1, kteří je již jednou porazili. Hořká ložiska se zase utkala s týmem Těžký páky, kteří zápas s nimi již jednou prohráli. Hornická_1 i Hořká ložiska však přecenili své síly, nejspíš protože soupeře již jednou porazili, a podlehli jim.

Z celkového vítězství se tak radoval tým Boney M z Mendelova gymnázia v Opavě, v závěsu za nimi se umístili nejmladší reprezentanti Hornická_1 ze ZŠ Hlučín, Hornická 7. Poslední postupové místo pak obsadil tým Těžký páky z pořadatelského Slezského gymnázia.

1. místo BoneyM (Mendelovo gymnázium, Opava) ve složení: Ondřej Černý, Matyáš Adametz, Jiří Brablec, Dan Lange, Vojtěch Stiborský
2. místo Hornická_1 (Základní škola, Hlučín) ve složení: Matouš Ochvat, Štěpánka Smolková, Daniel Cintula, Kateřina Hubertová, Veronika Strušková
3. místo těžký páky (Slezské gymnázium, Opava) ve složení: Marek Těžký, Marek Hanuš, Vojtěch Šimeček, Hana Lehnertová, Pavel Paláček
Přejít na detail turnaje