) XO

Bitvu na Přípotoční ovládli Zoufalci

11.11.2019 | Ondřej Zadražil | Turnaje

Na pražském Gymnáziu Přípotoční se sešla silná konkurence, aby se mezi sebou porvala o vítězství v piškvorkové bitvě. Všichni ale nakonec museli sklopit hlavy před vítězným týmem Zoufalci.

Každý slaví svátek svatého Martina po svém. Někdo si k obědu dopřeje pěkně propečenou husu a někdo si zase rád vychutná svatomartinské víno. Ani jedno z toho ale nebyl případ 14 středoškolských týmů, které se pondělí 11. 11. rozhodli strávit ve znamení oblastního turnaje pIšQworek. Motivace byla velká – týmy z prvních tří míst postupovaly do krajského kola.

Rozlosování do základních skupin se povedlo na výbornou. Už od prvních zápasů bylo vidět, že žádný z týmů nebude chtít udělat sebemenší chybu, která by znamenala ztrátu postupu do play-off a rychlé vyřazení z turnaje. Všechny skupiny totiž byly skutečně velmi vyrovnané. Jedinou výjimkou byl tým Českolipští lenochodi, který svou skupinu ovládl se skórem 48:12 a ihned se tak vyhoupl do role favoritů celého turnaje. O to větší bylo překvapení, když diváci zjistili, že Lenochodi jsou ze všech účastníků oblastního turnaje právě ti nejmladší. Mezi diváky se tedy po celou dobu nesla jednoduchá otázka: Dokáže je někdo porazit?

Tato otázka zůstávala dlouho nezodpovězená. Stejně jako základní skupiny, tak i první zápasy vyřazovací části byly skutečně vyrovnané a dočkali jsme se i takových výsledků jako 12:8. Zápasy ale nakonec daly dohromady jména všech semifinalistů: Pišqwoři, Českolipští Lenochodi, Zoufalci a Čeněk pes pes Čeněk.

Podobně vyrovnané jako celý turnaj byla i semifinálová utkání. Přesto, že oba zápasy dlouho spěly k remíze, jako silnější se nakonec ukázaly právě týmy Lenochodů a Zoufalců. Zraky všech přihlížejících se začali upínat k finále a opět se připomněla otázka zde někdo Lenochody. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Zoufalci to dokázali a tím ovládli nejen finále, ale i celý turnaj!

1. místo PT Zoufalci (Gymnázium, Praha 9) ve složení: Tadeáš Tkadlec, Jiří Antoňů, Jan Ptáček, Michal Šetka, Martin Mlejnecký
2. místo ČESKOLIPŠTÍ LENOCHODI (Gymnázium, Praha 9) ve složení: Ondřej Koníček, Vojtěch Koníček, Vít Houška, Daniel Tsolov, Antonín Sadil
3. místo Pišqwoři (Gymnázium, Praha 10) ve složení: Daniel Skopec, Jan Provazník, Veronika Jarrahová, Šimon Kubias, Tomáš Reichl
Přejít na detail turnaje