) XO

Třetí křížová výprava se v Lipníku ukázala v plné zbroji

08.11.2019 | David Vávra | Turnaje

V pátek 8. 11. 2019 se uskutečnil rovněž turnaj na Střední škole elektrotechnické v Lipníku nad Bečvou, na který zavítalo 11 týmů usilujících o postupu na olomoucké krajské finále.

Po úvodní prezentaci byly týmy rozděleny do čtyř skupin. S ohledem na lichý počet týmů byly v jedné skupině pouze dva týmy. Ty si zahrály mezi sebou a postoupily do čtvrtfinále. Jednalo se o týmy HMM (Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou) a Skupina Jaromíra Soukupa (SPŠ Hranice).

Týmy v ostatních skupinách to neměly tak lehké. Ze skupiny B postoupily týmy CéHá4 (SPŠ Hranice) a Třetí Křížová Výprava (Gymnázium Hranice). Za Skupinu C – Zulul (Střední škola elektrotechnická, Lipník n. B.) a Struhlováci (ZŠ a MŠ Hranice). Skupinu D ovládly týmy Nic (Gymnázium Hranice) a Stavaři II (SPŠ stavební, Lipník n. B.). S turnajem se v této fázi rozloučily týmy Zdravka s.r.o (Střední zdravotnická škola, Hranice), Randomis (Střední škola elektrotechnická, Lipník n. B.) a Pomalé pumy (Střední zdravotnická škola, Hranice).

Mohly tak započít čtvrtfinálové boje. HMM se utkaly s CéHá4, kteří postoupili . Zulul porazil Stavaře, Třetí křížová výprava zdolala Skupinu Jaromíra Soukupa a NIC zvítězilo nad Stuhlováky. Semifinálová čtyřka byla kompletní. Pouze jeden tým mohl celý turnaj opanovat. Vítězem se stala Třetí Křížová výprava, která ve finálovém souboji ukřižovala CéHá4. V souboji o třetí místo NIC zdolalo Zulul.

 

Pořadí:

1. místo Třetí křížová výprava (Gymnázium, Hranice) ve složení: Ondřej Kopecký, Tomáš Rabel, Vojtěch Jiříček, Martin Jalůvka, Lukáš Brezniak
2. místo CéHá4 (Střední průmyslová škola Hranice, Hranice) ve složení: Eliška Holánová, Tomáš Bělaška, Filip Samohýl, Vojtěch Maňák, Karel Škývara
3. místo Nic (Gymnázium, Hranice) ve složení: Kryštof Klvaňa, Filip Kúdelka, Lukáš Zeman, Jakub Jakubka, Vojtěch Jašík
Přejít na detail turnaje