) XO

Stavbařka to na Stavbařce v Ústí rozjela

08.11.2019 | Michaela Křivková | Soutěžní kola

V pondělí 8. listopadu se do Ústí nad Labem na Gymnázium a Střední odbornou školu dr. Václava Šmejkala vydalo 10 týmů ze 3 různých škol, aby změřili své síly v pIšQworkách.

Ráno na Stavbařce, jak říkají místní žáci se už půlhodiny před zahájením oblastního turnaje scházely týmy, aby mohly zhodnotit své soupeře a v klidu se připravit na turnaj. Zahájení turnaje bylo kolem půl deváté raní, kdy soutěžící shlédli video od Mentos (Say Hello) a od MUNI, která v nich vyvolala nejrůznější reakce, a dokonce chtěli ještě pustit znovu video od Mentos, tak jim organizátorka vyhověla. Následovala prezentace, kde se dozvěděli nejrůznější informace a nejvíce je nadchlo, že pIšQworky jsou na instagramu a mají vlastního maskota, který má také svůj vlastní účet. Víte, kdo to je? Přece naše milá pIšQworka. pIšQworka byla také na turnaji a má pro Vás připravené fotky z turnaje na svůj instagram, tak ji nezapomeňte sledovat.

Po prezentaci se rozjely zápasy. Některé skončily velmi rychle, některé trvaly velmi dlouho až hrozilo, že to bude remíza. Do play-off postoupily čtyři nejlepší týmy a to STAVBAŘKA, H2O, Křížky a to všechny z Gymnázium Jateční a Mažikouti z Gymnázium dr. Václava Šmejkala.

V play-off to byl velmi těžký boj, který trval necelých 45 minut a soutěžící se při tom velmi zpotili, a dokonce jednou to byla i remíza, ale známe vítězný tým. Tím se stal tým STAVBAŘKA. Na druhém místě se umístil tým H2O a třetí skončil tým Křížky. První dva týmy postupují do krajského kola a držíme jim palce, ať předvedou znovu, co v nich je a třeba je potkáme na grandfinále v Brně.

Také chci znovu poděkovat všem zúčastněním týmům za účast. Bez nich by to nemělo, tak skvělou atmosféru. Také velké poděkování patří Gymnázium dr. Václava Šmejkala a okresním koordinátorům jmenovitě Filip Kaplan a Patrik Novotný. Těšíme se na všechny týmy v krajských turnajích.

pIšQworkám Zdar!

1. místo STAVBAŘKA (Gymnázium, Ústí nad Labem) ve složení: Barbora Hájková, František Mrkvan, Marek Šíp, Alexandr Matonoha, Martin Jánošík
2. místo H2O (Gymnázium, Ústí nad Labem) ve složení: Michal Pittner, Kryštof Dobeš, Pavel Ebermann, Petr Kohout, Martin Balej
3. místo KŘÍŽKY (Gymnázium, Ústí nad Labem) ve složení: Barbora Jirásková, Anna Kimlová, Magdalena Kubecová, David Nedvěd, Lukáš Porč
Přejít na detail turnaje