) XO

Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch na prvním místě nejen v souboji o nejdelší název

08.11.2019 | Anna Švaňhalová | Soutěžní kola

První týden oblastních turnajů jsme zakončili v Jihlavě. 8. listopadu se na SŠ PTA v Jihlavě sešlo 14 týmů, aby porovnaly své síly v piškvorkách. Účastnili se jak loňští účastnící krajského kola, tak děti ze základních škol. Boj to byl i tak velmi vyrovnaný.

Na úvod se soutěžící seznámili s pravidly a byli jim představeni partneři soutěže. Následně se šli rozlosovat do skupin a hra mohla začít. Ve skupině A dominoval tým s jedním z nejdelších názvů v historii pIšQworek – Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Své soupeře porazili 18:2, 18:2 a 19:1. Ostatní týmy ve skupině A, Rakeťáci, Křižáci a Penta, byly velmi vyrovnané. Postup do play-off nakonec těsně získali Křižáci.

Ve skupině B dominovali Nevyškrtnutelní, na paty jim šlapali Auťáci. Tyto dva týmy neúprosně porazily Malenovce i Mladíky. Tříčlenná skupina C byla velmi vyrovnaná. Všechny týmy, Absintenti, Ptáčci i Endoplazmatické retikulum nastřádali jednu výhru a jednu prohru. Rozhodnout tedy muselo celkové skóre. Do play-off se tak dostalo Endoplazmatické retikulum a Absintenti.

Poslední skupina nabídla jednoznačnější souboj. Tým Fujkodič nedal ostatním šanci a se dvěma výhrami proplul až do pavouka. Spolu s ním se dál probojoval tým Der Vorterer von Schneider, který porazil tým XOXO.

S šesti týmy jsme se tedy rozloučili a osm nejlepších se pustilo do pavouka. „Né, my jdeme s Chovacema, to nemáme šanci,“ zakleli Auťáci, když zjistili, že první zápas v play-off hrají právě s nejsilnějšími Chovanci. Bohužel zápas pro Auťáky nebyl šťastný a s 12. ročníkem pIšQworek se tak museli rozloučit. Sbohem dvanáctým pIšQworkám řekli i členové týmu Endoplazmatické retikulum ze ZŠ a MŠ Zhoř, kteří navzdory velkému věkovému rozdílu statečně bojovali proti spoluhráčům ze středních škol. Nakonec jsme se rozloučili i s Křižáky z pořadatelské školy a s Absintenty z Gymnázia Otokara Březiny Telč.
V místnosti zbyly čtyři nejlepší týmy, které se pustily do boje o postupová místa. Nejnapínavější souboj se odehrál mezi týmem Fujkodič z gymnázia Jihlava a Der Vorterer von Schneider z Gymnázia O. Březiny v Telči, kteří se utkali o poslední postupové místo. Tento boj nakonec vyhrál tým Fujkodič.
U druhého stolu se bojovalo o zlatý pohár. Chovanci z Gymnázia Jihlava poměřili své síly s týmem Nevyškrtnutelní z Gymnázia O. Březiny Telč. Jako silnější se nakonec ukázal tým Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Nevyškrtnutelní ovšem nebyli smutní, protože do krajského kola postoupili taktéž.

 

1. místo Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Gymnázium Jihlava, Jihlava) ve složení: Ondřej Med, Daniel-Patrik Oppelt, Tadeáš Havlík, Vílém Pech, Jakub Koděra
2. místo Navyškrtnutrlní (Gymnázium O. Březiny a SOŠ, Telč) ve složení: Martin Hájek, Alžběta Pátková, Vojtěch Pátek, Pavel Hájek, Eliška Holubová
3. místo fujkodič (Gymnázium Jihlava, Jihlava) ve složení: Maxmilián Tůma, Daniel Dvořák, Marek Váhala, Jakub Sekan, Anna-Marie Rohová
Přejít na detail turnaje