) XO

Košťata si ve Znojmě vymetla cestu k vítězství

08.11.2019 | David Rajnoha | Turnaje

V pátek 8. 11. se ve Znojmě uskutečnil turnaj soutěže pIšQworky. Vítězem se stal tým Košťata, který až v rozstřelu porazil Machry ze ZŠ Znojmo.

Vyrovnaný – tak lze tento turnaj vystihnout nejlépe. Již v základní skupině B rozhodlo o prvním a druhém místě až celkové skóre ve prospěch týmu Sněženky, který tak získal lepší pozici do čtvrtfinále než druhé Košťata. Na třetím a čtvrtém místě se umístili Assasíni a Prosměřice.

Ve skupině A zvítězil tým Býci Prosky, ten zaváhal pouze remízou s Machry, kteří obsadili druhé místo. Na dalších dvou skončily Srdíčka a Prima parta.

Čtvrtfinále bylo nejjednoznačnější částí turnaje, všichni favorité ze základních skupin nezaváhali a papírově slabší soupeře porazili. Rozloučili jsme se tak s Prosiměřicemi, Srdíčky, Assasíny a Prima partou, do boje semifinále a boje o medaile postoupili Býci, Košťata, Sněženky a Machři.

V Semifinále se ovšem situace otočila. Vítězové skupiny A – Košťata se utkal s Býky a ve vskutku vyrovnaném zápase jim nakonec těsně podlehla. Skóre skončilo 9:11. Ve druhém semifinálovém utkání se spolu utkali Sněženky a Machři. Duel, který by se dal spíše očekávat v Podkrkonoší, než ve Znojmě nakonec lépe zvládli Machři a zvítězili poměrem 14:6.

Zápas o třetí místo byl pomalu vyhrocenější než finále. V něm jde sice o ceny a postup do dalšího kola, v boji o bronz se ale zápolí o prestiž, na čtvrtém místě nechce být nikdo. Když proto v posledním zbývajícím duelu Sněženky vyrovnaly na 10:10, zaplavila se třída jásotem. Rozstřel však skončil již po pár minutách a z třetího místa se nakonec radovali Býci.

Finále bylo stejně napínavé jako boj o bronz. Týmy zápolily o každý bod a když dohrála poslední dvojice, bylo skóre vyrovnané – 10:10. Jak Machři, tak ani Košťata si nemohli oddechnout a museli nervózně přihlížet rozhodujícímu duelu. Kapitáni týmů se střetli navzájem, vítězství si ale zkušeně pohlídal Martin Nešetřil z Košťat a dovedl tak svůj tým k vítězství, Machři se museli spokojit se stříbrnými medailemi.

 

1. místo Košťata (Gy, SPgŠ, OA a JŠ s právem státní JZ, Znojmo) ve složení: Martin Nešetřil, Marek Dvořák, Jakub Dvořák, Radovan Besednjak, Petr Křivánek
2. místo Machři (Základní škola, Znojmo) ve složení: Tomáš Hájek, Lukáš Bureš, Jan Vystrčil, Lukáš Konvalina, Radek Svoboda
3. místo Býci Prosky (Základní škola, Prosiměřice) ve složení: Ondřej Dvořák, Daniel Valenta, Fabian Balík, Pavel Pelech, David Súkup
Přejít na detail turnaje