) XO

Domací týmy z Jarošky úspěšně ubránily své gymnázium

07.11.2019 | Roman Zapletal | Turnaje

Zkušení i nováčci se utkali ve čtvrtek 7. listopadu 2019 na gymnáziu Kapitána Jaroše v Brně na oblastním turnaji v piškvorkách. Ti nejlepší svedli velmi napínavé boje, kde nebyla nouze o roztřely a časové remízy. I při vypjaté atmosféře ale týmy prokázaly fair-play.

Po úvodní prezentaci si kapitáni rozlosovali skupiny, ve kterých budou jejich týmy hrát. Domací ihned začali taktizovat a počítat za jakých okolností, v případě jejich postupu ze skupin, mají největší šanci na výhru. Naopak týmy ze základní školy Pavlovská se těšily na své první kompetetivní duely. Po chvíli rozřazování již započali první zápasy. Hráči, plní energie i díky rozdanému cukru v podobě Metosek, bojovali o postup ze skupin.

Právě týmy Pavloská 1, 2 a 3 bojovaly statečně, ale nakonec nestačily na své starší protihráče. Ovšem kromě zážitku si také domů odnesly spoustu rad a pokročilých taktik, které jim soupeři po daných partiích ochotně ukázali. Přislíbily však, že do příštích pIšQworek budou trénovat a vrátí se zkušenější. K nepostupujícím se připojil i Team X, kterému nepřálo štěstí při losování skupin.

V semifinále play-off se projevili favorité turnaje v podobě domácí Jarošky a týmů z gymnázia Křenová, kteří hravě vyřadili zbylé účastníky z ostatních škol. Jediné překvapení pak bylo utkání, kdy primární tým Křenka ELITE podlehl v těsném zápase týmu Jaroška 2 9:11.

V play-off začínala být atmosféra napjatá. Hrálo se o postup. V zápase mezi sekundárními týmy z obou škol Křenka 1 a Jaroška 2 se hrálo do poslední 15. minuty hrací doby. Až tehdy se podařilo vyhrát poslední duel hráči z Křenové, který nepodlehl stresu okolí a tomu, že osud týmu leží v jeho rukách. Jeho zásluhou skončil zápas těchto dvou týmů vyrovnaně a o vítězi musel rozhodnout až rozstřel. Postoupit může jen jeden a tak po poměrně krátkém duelu dovedl kapitán svůj tým Jaroška 2 k vítězství. Druhý semifinálový zápas ovládla Jaroška 1 s jasným výsledkem 17:3 nad Křenkou 2.

V boji o 3. místo se tedy utkala dvojice týmů z gymnázia Křenová. Boj byl napínavý, ale nesl se v přátelském duchu. Křenka 1 porazila svůj protějšek Křenku 2 a skončila na krásném, ale bohužel nepostupovém 3. místě.

Finále se taktéž neslo v kamarádském duchu neboť oba týmy postupují do krajského kola. Na papíře ale vše vypadalo úplně jinak. Partie trvaly často k hraničním 15 minutám a zuřivě se ve skupinách křížků a koleček snažili hráči vykouzlit nějaké výhodné postavení. Napětí se ještě více stupňovalo, když celkový zápas dopadl opět remízou. Kapitáni opět museli vytáhnout své nejlepší kandidáty na rozstřel. V něm se ukázal úspěšnější tým Jaroška 1 a tím si zajistil postup z 1. místa oblastního turnaje.  

1. místo Jaroška1 (Gymnázium, Brno) ve složení: MArtin Prokop, Jiří Mazuch, Václav Janáček, Ondřej Brýdl, Jiří Skládaný
2. místo Jaroška2 (Gymnázium, Brno) ve složení: Hana Podešvová, Radek Nekvasil, Martin Gbelec, Matyáš Trbušek, Alena Pytelová
3. místo Křenka 1 (Gymnázium, Brno) ve složení: Jiří Makovský, Jan Směšný, Doan Thi Y Sao, Lukáš Kapinus, Maxmilián Svěrák
Přejít na detail turnaje