) XO

Déja vu pro Appleπ v Semilech

07.11.2019 | Jakub Strašlipka | Turnaje

Desítka týmů zavítala ve čtvrtek 7. listopadu na semilské gymnázium Ivana Olbrachta, aby poměřila své schopnosti v pIšQworkách. Po osmadvaceti zápasech se vítězem stali Appleπ, kteří jen podpořili dominanci domácího gymnázia.

Poučení o pravidlech a posílení „Mentoskami“ se soutěžící kolem půl desáté dali do skupinových bojů. V každé ze dvou pětičlenných skupin byla k mání čtyři postupová místa. Černý Petr v podobě toho jediného nepostupového nakonec ve skupině A padl na tým Pepegy a ve skupině B na tým Osmodějové, oba ze ZŠ Jilemnice.

Už čtvrtfinále ukázalo, že domácí gymnázium Ivana Olbrachta se na soutěž důkladně připravilo. Pekelní pytlíci deklasovali Piškoty 20:0, stejně jako Appleπ nedalo šanci Vlčicím. Poslední domácí tým, Dingo, vyhrál nad Rozkroky (18:2) a v jediném čtvrtfinále bez účasti domácího týmu rozhodla svým vítězstvím o postupu (J)elita přes Dárečky Kateřina Holubcová.

Jestliže jsme do čtvrtfinálových soubojů mohli průběh turnaje nazvat jasným, semifinále přineslo drama. V prvním z nich ještě vládli obhájci loňského prvenství Appleπ a zvítězili 14:6 nad týmem (J)elita, ale na rozhodnutí o druhém postupujícím, nejen do finále, ale také do krajského kola, byly potřeba dva nadstavbové duely. První, mezi Petrem Machačkou z Dinga a Matějem Hejdukem z Pekelných pytlíků, skončil po deseti minutách nerozhodně, a tak o postupové radosti Pekelných pytlíků rozhodla až Vendula Buriánová, která přehrála Lenku Brázdilovou.

„Už zase,“ byla reakce celého Dingo týmu, který zhruba patnáct minut po semifinálové prohře zjistil, že opět remizoval a v souboji s týmem (J)elita musel do dalšího rozstřelu. Jeho průběh byl velmi podobný tomu předchozímu. Duel Petra Machačky a Kateřiny Holubcové rozuzlení nepřinesl, a proto ke stolu usedli Lenka Brázdilová za Dinga a Tomáš Schilling za (J)elita. Až v poslední minutě se druhému jmenovanému povedlo na hracím poli vytvořit pětici koleček za sebou a překazil tím radost domácím, kteří tak přišli o možnost mít své tři týmy na stupních vítězů.

V repríze loňského finále posléze Appleπ porazili Pekelné pytlíky (16:4), zajistili si tak obhajobu loňského prvenství a naznačili, že jsou připraveni v krajském kole, po loňském druhém místě, bojovat o titul a postup na Grandfinále.

1. místo Appleπ (Gymn.I.Olbrachta, příspěvková organizace, Semily) ve složení: Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Bartoň, Václav Bartoň, Jan Koťátko
2. místo Pekelní pytlíci (Gymn.I.Olbrachta, příspěvková organizace, Semily) ve složení: Vendula Buriánová, Lukáš David, Tomáš Chmelík, Anna Hošková, Matěj Hejduk
3. místo (J)ELITA (Gymnázium a SOŠ, příspěvková organizace, Jilemnice) ve složení: Tomáš Schilling, Tereza Grosmanová, Kateřina Holubcová, Matouš Chlum, Tomáš Koptík
Přejít na detail turnaje