) XO

Domácí Chobotnice v rohlíku vítězí v Mladé Boleslavi

07.11.2019 | Petra Plachá | Turnaje

Čtvrteční ráno na Střední průmyslové škole v Mladé Boleslavi se 7. listopadu neslo ve znamení pIšQworek. O postup do krajského kola se přišlo utkat 11 týmů. Na turnaji se potkali zástupci místní průmyslovky, gymnazisti z Nymburku i studenti SOŠ a SOU Mladá Boleslav. Vítězství ukořistili Chobotnice v rohlíku.

„My tu letos obhajujeme, víte. Už se těšíme do finále.“ Oznamoval se smíchem od začátku turnaje své ambice tým Bigáni, reprezentující pořadatelskou školu, kteří loňský oblastní turnaj v Mladé Boleslavi vyhráli. Loňský triumf se jim ale zopakovat nepovedlo, spolužáci z týmu Chobotnice v rohlíku je vyškolili už v prvním kole play-off a poslali je domů.

Zápasy ve skupinách ještě trochu zkomplikoval tým Ondra zůstal doma. Dostáli totiž svému jménu, a i když doma nezůstal Ondra, ale Vojta, na posledního hráče musel tým počkat, až dorazí z nádraží. V jejich skupině se mezitím odehrál boj mezi týmy Piráti a Švadlenky.

První místo, pohár a postup na krajské kolo patří týmu Chobotnice v rohlíku. V zápase v play-off proti Švadlenkám ale měli namále. O jejich postupu do finálového klání rozhodl až rozstřelový duel, protože zápas skončil remízou. V tu chvíli se ale naštěstí rozhodli změnit dosavadní strategii. Herní stůl obsadili pokojové rostliny a domácká atmosféra. „To aby se cítil jako doma,“ vysvětlovali rychle spoluhráči z týmu Chobotničky, když jejich kapitán zápolil o postup do finále.

Největším překvapením byl ale tým Kapustičky z nižšího stupně Gymnázia v Nymburce. Tým složený ze 4 děvčat a jednoho chlapce elegantně proplul celým turnajem a porážel jeden starší a zkušenější tým za druhým. Zajistili si tak hladký postup do krajského kola z druhého místa. „Naše paní učitelka na zeměpis má strašně vtipný hlášky a vždycky když někdo něco neví, říká, že je to další kapustička na záhoně. Tak jsme se toho chytli a podle toho se jmenujeme.“ Vysvětlují název svého týmu slečny. Cestu do finálového boje nezkazil Kapustičkám ani starší bratrský tým Hynek je buzna, který přijel na turnaj i s morální podporou v podobě dvou náhradníků, kteří zároveň zastávali pozici koučů.

Domácí tým Švadlenky nakonec vybojoval třetí místo, v rozhodujícím zápase ale zaváhal a málem prohrál. Kapitán si totiž nevšiml své výherní pětice při zápase o třetí místo s týmem Hynek je Buzna a přišel tak o svoje dva body za duel. Naštěstí ho ale podrželi spoluhráči, a tak se tým Švadlenky na krajské kolo podívá z třetího a zároveň posledního postupového místa.

1. místo Chobotnice v rohlíku (Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav) ve složení: Martin Zazvonil, Jan Till, Radek Husák, Jiří Tomášek, Dominik Mach
2. místo Kapustičky (Gymnázium Bohumila Hrabala, Nymburk) ve složení: Anna Jeřábková, Markéta Ďurišová, Zuzana Krejzarová, Matěj Zdvořilý, Klára Jedličková
3. místo Švadlenky (Střední průmyslová škola, Mladá Boleslav) ve složení: Jiří Stýblo, Tomáš Kodrik, Ondřej Galbavý, Martin Nebeský, Marek Vaněk
Přejít na detail turnaje