) XO

Třebíčský Úsvit opět oslnil všechny své soupeře

07.11.2019 | Anna Švaňhalová | Turnaje

Mrazivé čtvrteční ráno 7. 11. patřilo na Katolickém gymnázium v Třebíči oblastnímu turnaji v pIšQworkách. Své síly přijelo poměřit šest týmů ze dvou třebíčských škol. O postup do krajského kola se utkali i účastnící loňského Grandfinále v Brně.

Šestice týmů se přišla rozlosovat do skupin a boj o jediné postupové místo do krajského kola započal. Ve skupině A se v prvním zápase utkaly týmy Italové a FIA. U vedlejšího stolu soupeřily týmy MSE2 a Prokletí piškvorkáři. Druhý zápas patřil souboji mezi Italy a Pálenkáři a ve skupině B mezi MSE2 a Úsvitem. Poslední zápas ve skupinách proběhl mezi FIA a Pálenkáři a mezi Úsvitem a Prokletými piškvorkáři. Do play-off se mohly probojovat pouze 4 týmy. Těmi šťastlivci se staly týmy Úsvit, FIA, Pálenkáři a Prokletí piškvorkáři, všichni z Gymnázia Třebíč. Rozloučili jsme se s týmy MSE2 a Italové ze Střední průmyslové školy Třebíč.

Po krátké pauze mohlo započít play-off. Atmosféra zhoustla a všichni věděli, že už jde do tuhého. Přesto soutěžící neopustila radost ze hry a zachovali si tak dobrou náladu. Po prvním zápase už jsme věděli, kdo se probojoval do bitvy o první místo – loňští finalisté z týmu Úsvit a jejich kolegové z týmu FIA. O třetí místo bojovaly týmy Pálenkáři a Prokletí piškvorkáři.  
Napínavý souboj o první místo skončil remízou. Po rozstřelu nakonec vyhrál tým Úsvit. Druhé místo připadlo týmu FIA. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesli Pálenkáři a čtvrté místo obsadili Prokletí piškvorkáři.

1. místo Úsvit (Gymnázium Třebíč, Třebíč) ve složení: Jan Bryja, Václav Jelínek, Vít Musil, Jan Špaček, Šimon Bryja
2. místo FIA (Gymnázium Třebíč, Třebíč) ve složení: Jakub Michal, Pavel Saitl, Tomáš Sláma, Richard Kvapil, Hana Kacetlová
3. místo Pálenkáři (Gymnázium Třebíč, Třebíč) ve složení: Tomáš Novotný, Michal Nováček, Martin Špaček, Dominik Poskočil, Kryštof Průša
Přejít na detail turnaje