) XO

Lokin Chyb Lacrp #41 zvítězil na GySy

06.11.2019 | Michaela Přidalová | Turnaje

Dne 6. 11. 2019 se na Gymnáziu, obchodní akademii, vyšší odborné škole a jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky Svitavy uskutečnil oblastní turnaj pIšQworek. O postup na krajský turnaj bojovalo celkem 15 týmů ze Svitav, Litomyšle, Jevíčka a České Třebové. Pohár pro vítěze si odnesl domácí tým Lokin Chyb Lacrp #41.

 

Po vysvětlení pravidel, vycumlání MENTOSek a rozdělení do skupin mohl turnaj začít. Skupinová fáze znamenala pro 7 z 15 účastnících se týmů konec, neboť pouze osm 8 týmů mohlo postoupit do play off.

Se začátkem bojů v pavouku začalo jít do tuhého, nejeden ze zúčastněných týmů si brousil zuby na pohár pro vítěze i titul mistra republiky. Velmi slibně turnaj probíhal pro všechna tři domácí družstva, avšak právě ve čtvrtfinále byl jeden z těchto týmů (Joe Mama) poražen jevíčským Máme chybu. Kromě toho ve čtvrtfinále vypadly také Uncles with benefits (Gymnázium Aloise Jiráska Litomyšl), (J)elita (Gymnázium Česká Třebová) a Nemáme chybu (Gymnázium Jevíčko).

Postupem do semifinále si týmy zajistily také postup do krajského kola v Pardubicích. Ukázalo se, že svitavským týmům viditelně sedí místní prostředí, neboť rovnou dvěma týmům se podařilo na krajské finále postoupit.
 
V souboji o 3. místo stanuli neúspěšní semifinalisté a jako šťastnější mohli odcházet hráči Raxacorricofallapatorius (domácí tým), kteří utopili Filouškova Koťátka z Gymnázia Česká Třebová na 4. místo.

Ve finálovém souboji domácí Lokin Chyb Lacrp #41 pomstili své spolužáky a porazili Máme Chybu z Gymnázia Jevíčko. To zároveň znamenalo, že pohár pro vítěze zůstal na pořadatelské škole.

 

Pořadí:

1. místo Lokin Chyb Lacrp #41 (Gymnázium, OA, VOŠ a JŠ s právem SJZ, Svitavy) ve složení: Jan Svoboda, Milan Veselý, Tomáš Vrtěna, Jakub Motl, Jan Svojanovský
2. místo Máme Chybu (Gymnázium, Jevíčko) ve složení: Martin Borýsek, Miroslav Mareš, Jan Táborský, Pavel Chyba, Pavlína Langerová
3. místo Raxacorricofallapatorius (Gymnázium, OA, VOŠ a JŠ s právem SJZ, Svitavy) ve složení: Jakub Vrtěna, Martin Pittner, Miroslav Štulpa, Vojtěch Matoušek, Eva Doláková
Přejít na detail turnaje