) XO

Draci spálili vše, co jim přišlo do cesty

06.11.2019 | Miroslav Hanus | Soutěžní kola

Oblastní turnaj v pIšQworkách ve středu 6. listopadu na střední škole MESIT v Uherském Hradišti byl opět po roce ve znamení mládí. Obhájci vítězství ze Základní školy Větrná sice přítomni nebyli, jejich místo na trůnu ale obsadili také žáci ze základní školy. Tentokrát z Tupes. Dívky z Církevní střední školy pedagogické a sociální z Bojkovic ukázaly, že pIšQworky nejsou jen chlapeckou záležitostí, neboť klučičím týmům pěkně zatápěly. 

 

Šest pětičlenných týmů si to na prvním uherskohradišťském turnaji rozdalo o dvě postupová místa. Kromě tří domácích týmů o postup chtěly zabojovat středoškolačky z Církevní střední školy pedagogické a sociální z Bojkovic a do počtu rozhodně nechtěli být ani žáci z Katolické základní školy Uherský Brod a ZŠ Tupesy.

Právě ve skupině A se setkali nejmladší účastníci. Domácí tým 1AB nejprve vyzval uherskobrodské Piškoty a následně Draky z Tupes. Ani v jednom zápase se domácím nevedlo a po prohrách 4:16 a 0:20 pro ně naděje na postup okamžitě uhasly. V přímém souboji o první místo Draci pohrdli možností smlsnout si na Piškotech, stejně tak se Piškoti zalekli a Draky neotrávili svou dobrou hrou, a tak zápas skončil remízou. Ta ale stačila Drakům, kteří díky lepšímu skóre postoupili z prvního místa do semifinále. 

Ve skupině B se proti sobě postavily všechny zbývající středoškolské týmy. Domácí 3B a Boršíce nejprve vyzvali své spolužáky z týmu Skoro maturanti (ti během turnaje pravidělně zapomínali název svého týmu), následně čelili šarmu Missek z Církevní střední školy pedagogické a sociální z Bojkovic. Zatímco první zápas vyhráli bez problémů 16:4, v druhém zápase jejich koncentrace značně polevila a dovolili dívkám remízu. Missky si nad Skoro maturanty připsaly těsnou výhru 12:8, která jim sice nezajistila první místo, jelikož měly horší skóre než 3B a Boršice, i tak si ale zajistily postup a už se mohly připravovat na souboj s Draky.

Před semifinálem si svůj poslední zápas zahráli Skoro maturanti a 1AB. Oba domácí týmy si chtěly připsat alespoň jednu výhru. Lépe to vyšlo Skoro maturantům, kteří tak vybojovali 5. místo. 1AB však rozhodně na pIšQworky nezavřou a hned se nechali slyšet, že od dnešního dne budou pilně trénovat, aby příští rok všechny rozdrtili. Tak uvidíme za rok, zda své slovo dodrželi.

Semifinále bylo soubojem středoškoláků s žáky základních škol. Vítězové skupiny A ukázali, že i se základními školami se musí počítat. Draci bez problémů spálili Missky 16:4 a zajistili si postup do finále i krajského kola. Poslední domácí zástupce se rozhodně nechtěl nechat zahanbit. I proto 3B a Boršice udělali z Piškotů pěknou drť, když je porazili 14:6.

Souboj o třetí místo i finále přineslo velké překvapení, ale především neuvěřitelné drama až do poslední chvíle. Velmi blízko vítězství byli Piškoti, kteří vedli 10:8 nad Misskami, jejich poslední hrající hráčka ale dokázala stav vyrovnat. Na řadu proto přišel rozhodující duel. Piškoti byli mírnými favority, jelikož se už několikrát probojovali do závěrečné části turnaje. Jenže asi ani jejich nejdůležitější hráč nedokázal udržet koncentraci a podlehl šarmu nasazené Missky, která svým vítězství rozhodla o 3. místě pro svůj tým. 

Finále se neslo v podobném duchu, když Draci museli dotahovat ztrátu. Podařilo se jim vyrovnat, což domácí 3B a Boršice ne úplně potěšilo. Přesto se plně koncentrovali na rozhodující duel. Časový limit se už krátil, když v tom se ozvalo velké Dračí zařvání. Draci z Tupes to dokázali. Vyhráli. I letos si pohár pro vítěze tohoto turnaje odnáší tým ze základní školy.

 

Pořadí:

1. místo Draci (Základní škola a mateřská škola, Tupesy) ve složení: Vojtěch Lukáš, Jakub Šnajdar, Jan Zástava, Ondra Sýkora, Alexandr Cigoš
2. místo 3B a Boršice (MESIT střední škola, o.p.s., Uherské Hradiště) ve složení: Radim Cukr, Roman Lukášík, Zdeněk Frühauf, Marek Kovář, Petr Křemeček
3. místo Missky (Církevní SŠ pedagogická a sociální, Bojkovice) ve složení: Magdaléna Pištěková, Romana Křížová, Adéla Čížková, Zuzana Bařáková, Dominika Pospíšilová
Přejít na detail turnaje