) XO

Lineárně Nezávislí v Teplicích objevili pIšQworkovou závislost

06.11.2019 | Jakub Strašlipka | Turnaje

Středa 6. 11. byla teplickém gymnáziu vyhrazena tradičnímu turnaji v pIšQworkách. V důstojných prostorách studijní knihovny nedali nikomu šanci Lineárně Nezávislí z Gymnázia a SPŠ Duchcov a dokráčeli si pro vítězství.

Krátce po deváté hodině ranní, po splnění všech povinností, se do skupinových soubojů pustila šestice týmů – White and Yellow, Adrenalin, Chábři z AGC, Lineárně Nezávislí, FK Nýgrous a V.I.P. Kolečka. Podle představ se nevedlo Chábrům a V.I.P Kolečkám, zato White and Yellow a FK Nýgrous neztratili ani bod.

Ihned po dohrání první poloviny turnaje si týmy White and Yellow a Lineárně Nezávislí spočítali, že semifinálové boje je svedou proti sobě. „Vzájemné duely musíme nalosovat,“ rozhodli bez váhání, jelikož obě družstva pochází ze stejné školy. Střetnutí bylo plné projevů radosti i zklamání a několik partií se hrálo téměř maximálních třicet minut. Zápas nakonec dopadl příznivěji pro Lineárně Nezávislé, kteří své spolužáky přehráli 14:6. Ve druhém, výrazně kratším, semifinále nestačil domácí tým FK Nýgrous na Adrenalin a podlehl mu 6:14.

Zápas o bronz byl soubojem dvou, ve skupinách neporažených týmů, které však neuspěly v semifinálových bojích a místo o titul a pozvánku na krajské finále hráli „pouze“ o čest. Lépe se s nastalou situací vypořádali White and Yellow z duchcovského gymnázia a střední průmyslové školy a domů si odvezli alespoň diplomy za třetí místo.

Finále, ač se hrálo o hodně, mělo klidný průběh. Dvě partie, Lenka Danihelková vs. Mohamed Alqufaish a Adam Klouda vs. Daniel Ernest, skončily remízou, Wesam Wasl z Adrenalinu porazil Adama Kubištu a nad síly Ajy Ghaleb a Ivanny Anikeevy byli Samuel Trousil, resp. Tomáš Maxa, členové Lineárně Nezávislých. Konečné skóre tak bylo 12:8 ve prospěch týmu Lineárně Nezávislí, jehož členové si kromě poháru a deskové hry Záhada Eldoráda odvezli především pozvánku na krajské kolo, v němž se budou snažit potrápit ostatní vítěze oblastních turnajů Ústeckého kraje.

1. místo Lineárně nezávislí (Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov) ve složení: Lenka Danihelková, Adam Klouda, Tomáš Maxa, Samuel Trousil, Adam Kubišta
2. místo Adrenalin (ZŠ s rozš. vyučov. inf. a výp. techniky, Teplice) ve složení: Aja Ghaleb, Mohamed Alqufaish, Dominik Ernest, Wesam Wasl, Ivanna Anikeeva
3. místo White and yellow (Gymnázium a Střední průmyslová škola, Duchcov) ve složení: Jakub Procházka, Nguyen Anh Tu, Jan Pecha, Minh Hieu Le, Dominik Tandler
Přejít na detail turnaje