) Napínavé zakončení na Gymnáziu Budějovická - pIšQworky

Napínavé zakončení na Gymnáziu Budějovická

05.11.2019 | Margareta Verdyck | Soutěžní kola

V úterý 5. 11. se na Gymnáziu Budějovická v Praze 4 odehrál oblastní turnaj pIšQworek. Účastnilo se jej osm týmů plných energie a odhodlání vyhrát a odnést si domů pohár pro vítěze.  

Turnaj započal po krátké úvodní prezentaci vyhlášením 1. kola skupinových zápasů. Natěšení hráči se při hře dobře bavili, pochutnávali si na mentoskách, ale i přesto na nich byla znát nervozita a touha zvítězit. Se začátkem play-off soustředění všech hráčů ještě vzrostlo.

Postupu do semifinále ze skupinové fáze se mohly těšit dva domácí týmy GYBU 1 a GYBU 4, které doplnily týmy Rychloškvorky a TOTÁL z Gymnázia na Vítězné pláni. V semifinále o šanci na vítězství přišly týmy GYBU 4 a TOTÁL, které se tak utkaly o třetí místo. Vítězem tohoto souboje se stal TOTÁL.

Finále bylo ještě napínavější a vyrovnanější než souboj o třetí místo. Po odehrání všech zápasů mezi hráči týmů GYBU 1 (domácí Gymnázium Budějovická) a Rychloškvorky (z Gymnázia na Vítězné pláni) nastala remíza. O vítězi musel rozhodnout rozstřel. Napětí ještě víc stouplo. Rozstřel samotný přilákal spoustu zvědavých hráčů, kteří se nahrnuli kolem dvou hráčů odehrávajících rozhodující zápas. Úspěšnější byl zástupce GYBU 1, kteří tak s úsměvy na tvářích vyhráli celý turnaj a odnesli si pohár pro první místo.

1. místo GYBU 1 (Gymnázium, Praha 4) ve složení: Jan Kačenka, Teodor Beneš, Petra Pecková, Jakub Zavřel, Prokop Záruba
2. místo Rychloškvorky (Gymnázium, Praha 4) ve složení: Filip Müller, Denis Šoun, Martin Kubeš, Antonín Dvorničenko, Jakub Šprungl
3. místo TOTÁL (Gymnázium, Praha 4) ve složení: Natálie Pekárková, Veronika Balejová, Magdalena Podlešáková, Hannah Bui, Tomáš Josef
Přejít na detail turnaje