) XO

Kolečková výprava se vypravila pro vítězství v Prostějově

05.11.2019 | David Vávra | Soutěžní kola

Druhý den turnajů se uskutečnil na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově, přihlásilo se 20 týmů jak ze středních, tak i základních škol.

Po opožděnějším startu vše propuklo. Hrací zázemí bylo připraveno, týmy byly rozděleny do skupin a mohlo se začít hrát.

Jeden tým porážel druhý, další zase remizovaly. Bylo zde poznat, že všichni trénovali. Duely probíhaly jeden za druhým, že jsme společně s OKčky nestíhali zapisovat výsledky. Ani jsme nestačili se pořádně nadechnout a byli jsme už v play-off.

Ti nejlepší se dostali až právě sem, mezi osm nejlepších. Pišqwoři (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově), Tik Tak Toe Team (OA Prostějov), Soldixova Posádka (Reálné gymnázium a ZŠ města Prostějova), ale byli zde i ti, kteří drtili všechny, týmy jejichž jména jsou GJW A, B, C (Gymnázium Jiřího Wolkera Prostějov).  Tým Žabičky se bránil jak mohl, ale GJW C byli silnější. Ani Pišqwoři neměli proti Kolečkové výpravě (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ v Prostějově) šanci. Do semifinále se dostaly jen a pouze ti nejsilnější - Kolečková výprava a GJW A, B, C. Spolužáci se střetli u jednoho stolu, rozhodnuti ukázat jim že jsou lepší a zaslouží si více dostat se na krajský turnaj. Kolečková výprava proti GJW B, GJW A versus GJW C. Napětí by šlo krájet nožem. GJW A poráží GJW C. Ale co nikdo nečekal, Kolečková Výprava a GJW B remizovali a musel tedy proběhnout rozstřel. Uběhl čas a vítěz byl na světě a byl to tým ……. Kolečková Výprava z Cyrilometodějského gymnázia, ZŠ a MŠ v Prostějově.

Základní skupiny uběhly velmi rychle, ale play off bylo dlouhé. Všichni soutěžící se snažili bojovat na 100%.
Kdybych měl jmenovat všechny týmy byly bychom zde dlouho, tudíž bych chtěl poděkovat všem za účast a doufám že si všichni co nejvíce turnaj užili. Doufám, že štěstí zkusí i přísti rok.

Rád bych poděkoval Gymnáziu Jiřího Wolkera za pomoc na turnaji a popřál postupujícím týmům hodně zdaru na krajském turnaji.

1. místo Kolečková výprava (Cyrilometodějské G, ZŠ a MŠ v Prostějově, Prostějov) ve složení: Jakub Fiala, Jiřina Frýbortová, Magdaléna Peterková, Ondřej Matoušek, Lukáš Tabery
2. místo GJW Prostějov A (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov) ve složení: Martin Soldán, Alexandr Koutný, Ondřej Kuřera, Ondřej Vrána, Adam Dittmann
3. místo GJW Prostějov B (Gymnázium Jiřího Wolkera, Prostějov) ve složení: Michal Šilhánek, Martin Osladil, Tomáš Sypěna, Michal Vladař, Josef Augustin
Přejít na detail turnaje