Skálovka v Turnově převýšila ostatní

05.11.2019 | Jakub Strašlipka | Soutěžní kola

Na Střední zdravotnickou školu v Turnově v úterý 5. 11. přijelo 75 pIšQworkářů, aby změřili své dovednosti v soutěži pětičlenných týmů. Turnaj viděl jasná vítězství i srdcervoucí porážky a na jeho konci se z triumfu radovala pětice týmu Skálovka ze Základní školy v Turnově.

V devět hodin ráno se turnaj rozběhl. Po úvodní prezentaci, doprovázené dotazy, a rozlosování do skupin započala úvodní klání. Zápasy se hrály rychle, přesto obezřetně, a jediný tým – Invicta – byl smolařem v tom smyslu, že v žádném zápase nevybojoval výhru či remízu. I tak jsme se po třech sériích zápasů museli rozloučit s týmy Ája, Ejt Ej (8.A), Ejt Bí (8.B), Ivetka, Šárka a Brodíci.

Tři čtvrtfinále proběhla v rychlém tempu – Lenny Legion porazili Ygváce, Skálovka zdolala Křižáky a členové týmu David nenapodobil výhru svého kapitána Davida Kadečky a prohráli s Oxymoronem. Strhující průběh mělo poslední čtvrtfinále mezi týmy Sklanďáci a Seš-lost. Klíčový byl duel mezi Petrem Malým a Tomášem Petrementem, v němž první jmenovaný po dlouhém boji zvítězil a vynutil si tím rozstřel. V něm kapitáni týmů zvolili při výběru zástupců odlišný přístup. Zatímco Sklanďáci se spoléhali na rozehraného Tomáše Petrementa, Seš-lost vsadila na odpočatého Michala Mlejnka. Čí volba byla lepší se ukázalo zhruba po čtyřech minutách. Se slovy Michala Mlejnka: „Je to tam!“ mohla vypuknout radost u týmu Seš-lost.

V semifinále poté Seš-lost, povzbuzená úspěchem z předchozího střetnutí, přešla, zdánlivě snadno (15:5), přes Oxymoron. V podobném duchu se nesl i druhý zápas o finále, v němž Skálovka nedala šanci Lennyho Legionu (16:4).

Zápas o bronz, který rozhodoval také o tom, kdo si odveze pozvánku na krajský turnaj, dospěl do rozstřelu. V něm prokázala pevnější nervy Míša Štrojsová z domácího týmu OXymoron, která porazila Milana Koubleho z Lenny Legion z Malé Skály. Finále se poté stalo jasnou záležitostí. Seš-lost ze ZŠ a MŠ Malá Skála bohužel nedostál svému jménu a prohrál se Skálovkou 13:7.

1. místo Skálovka (Základní škola, Turnov) ve složení: Daniel Jodas, Jana Csizmaziová, Jan Löffler, Anna Dew Burešová, Natali Drobná
2. místo Seš-lost (Základní škola a mateřská škola, Malá Skála) ve složení: Eliška Fabiánová, Aneta Aschenbrennerová, Barbora Andělová, Michal Mlejnek, Petr Malý
3. místo OXymorón (SZdŠ, příspěvková organizace, Turnov) ve složení: Michaela Štrojsová, Anna Brzáková, Eliška Zajíčková, Gabriela Tereza Hlubučková, Andrea Kloučková
Přejít na detail turnaje