) XO

Vysoké Mýto patří opět domácím

05.11.2019 | Jan Malíř | Turnaje

Podruhé se konal oblastní turnaj na Gymnáziu Vysoké Mýto, výsledky ovšem zůstaly stále stejné. Byť se některým domácím týmům nedařilo, nechyběl jejich tým na prvním místě.

Prvním týmem, který přišel na turnaj, byl již starý známý tým Gympláci z Ústí nad Orlicí. Poté se aula Gymnázia ve Vysokém Mýtě začala plnit exponenciální rychlostí. Během chvíle se vytvořila u prezence řada, která si přišla pro své linery a mentosky. Následovala krátká úvodní prezentace a losování, na základě něhož vzešla jako velice silná skupina B s letošními favority.

První část, v níž se týmy utkaly ve skupinách stylem „každý s každým“, odsýpala jako hodiny. Odehrála se celkem tři kola, během kterých bylo svedeno 12 vzájemných zápasů. Z nich vzešlo 8 nejlepších týmů, které se střetly na ostří koleček a křížků v play-off.

Los byl ale nelítostný, a tak se souboj favoritů odehrál už v prvním kole play-off. Složitost taktiky domácího týmu Cantharellus Cibarius byla stejná jako jejich název a Gympláci z Ústí nad Orlicí nenašli řešení, jak na tuto taktiku vyzrát. Na opačné straně pavouka se domácím týmům tak moc nedařilo. Tým MSP byl vyřazen Sibiřskými otroky z VOŠ a SŠT v České Třebové. V semifinále je však pomstili domácí Žížalky, které ve finálovém kole čelily svým druhům z týmu Cantharellus Cibarius.

Zatímco finálové týmy válčily bratrovražednou bitvu o to, kdo si odnese sešity nebo deskovou hru, střetly se v zápase o poslední postupové třetí místo týmy Složenky a Sibiřští otroci. Vítěz pak byl víc než zřejmý, když jeden ze Složenkářů prohlásil: „Jes! Mám volné pondělí!“ (čímž zřejmě narážel na datum krajského kola, které se koná právě v pondělí).

Na vrcholu play-off to bylo o něco napínavější. Domácí se dobře znali, takže nakonec došlo i k rozstřelu. Z toho vyšel jako vítězný tým Cantharellus Cibarius, který završil dnešní turnaj sladkým prvním místem.

1. místo Cantharellus cibarius (Gymnázium, Vysoké Mýto) ve složení: Daniel Zeman, Ondřej Šimek, Štěpán Víša, Jonáš Čáp, Michael Málek
2. místo Žížalky (Gymnázium, Vysoké Mýto) ve složení: Martin Málek, Vojtěch Krejsa, Petr Lesák, Jan Vácha, Michal Švadlena
3. místo Složenka (Obchodní akademie a SOŠ cestovního ruchu, Choceň) ve složení: Adam Motyčka, Martin Viktorín, Jan Jiskra, Matěj Faltys, Matěj Slavík
Přejít na detail turnaje