) XO

Turnaj plšQworek tentokrát na Gymnáziu pod Svatou Horou

07.11.2019 | Marie Pazderková | Turnaje

Jeden z oblastních turnajů pIšQworek ve Středočeském kraji se odehrál i na Gymnáziu pod Svatou Horou, Příbram. 7. listopadu se sešlo 10 týmů ze středních škol, aby bojovali od dvě postupová místa do krajského turnaje. Utkání se účastnily týmy z Gymnázia pod Svatou Horou, Gymnázia Příbram a SOŠ a SOU Dubno. Postoupí domácí tým nebo si vítězství odnese některý z hostů?

Oficiální část začala v 8:45, kdy Marie Pazderková, organizátorka turnaje, seznámila hráče s pravidly a okolnostmi soutěže. Po úvodu oblastní koordinátoři, Veronika Laffarová a Ladislav Dostál, rozdali linery a dárky od partnerů všem soutěžícím. Následně byli kapitáni týmů vyzváni k rozlosování. Deset týmů po pěti hráčích bylo rozděleno do dvou skupin.

První zápasy se obešly bez větších potíží, nedošlo k žádné připomínce, dotazu či stížnosti. Po tomto kole turnaj neohlášeně opustil tým Anty plebs ze SOŠ a SOU Dubno. Tento tým odešel totiž bez zisku bodů. Ovšem před třetím kolem se někteří rivalové pokoušeli prosadit další rozlosování před začátkem kola. Někteří hráči během pauzy využili pingpongový stůl ke hře v prostorách Gymnázia pod Svatou Horou. Po utkání ve skupinách vypadl tým Kousni mě ze SOŠ a SOU Dubno.

Během vyřazování v play-off nás v prvním kole opustily týmy Laxní přístup, Hráči, Čičmundové a Gumoku Knights. Zbyly tedy jen čtyři týmy, které si zahrály o postup, který směřoval k posledním zápasům o 1. a 3. místo. Křižáci zdolali tým Guláš nezbyde. LegenZ robots a Fýkuz nás s výsledkem napínali o něco déle, přičemž vítězně vyšli z boje LegenZ robots. Souboj o třetí i o první místo proběhl poměrně hladce, bez žádných nerozumění. Domácí podsvatohorští LegenZ robots porazili Křižáky a umístili se tedy jako vítězové. Na třetím místě se umístil Fýkuz, který porazil soupeře ze stejné školy.

V průběhu celého turnaje panovala dobrá nálada a všichni spokojeně cucali Mentosky. Ke konci bychom chtěli všem týmům poděkovat za účast a pogratulovat týmům LegenZ robots a Křižáci za postup do krajského kola.

1. místo LegenZ robots (Gymnázium pod Svatou Horou, Příbram) ve složení: Zdeněk Procházka, Miroslav Říha, Daniela Hušková, Tobiáš Luft, Martin Ledvinka
2. místo Křižáci (Gymnázium, Příbram) ve složení: Vojtěch Ježek, Jan Hlaváč, Karel Walenka, Vojtěch Bešťák, Jan Oravský
3. místo Fýkuz (Gymnázium, Příbram) ve složení: Vojtěch Stehlík, Tomáš To Xuan, Kryštof Urban, Jiří Kočí, Klára Stehlíková
Přejít na detail turnaje