) XO

V Přerově hrály Kolečka proti Kotvičkám

04.11.2019 | David Vávra | Turnaje

První den oblastních turnajů, se uskutečnil jeden turnaj i na SPŠ Přerov. Přihlásilo se 12 týmů, které chtěly prověřit své piškvorkové schopnosti a zjistit, zda mohou měřit síly i s těmi nejlepšími pIšQworkáři. 

Začátek turnaje nebyl příliš vydařený, z 12 přihlášených týmu jich dorazilo pouze 7. Nicméně všichni byli připraveni na to ukázat, co v nich je. A pak, pak to vše začalo.

Týmy byly rozlosovány do skupin a boj mohl začít. V prvních zápasech se Kotvičky (SPŠ Přerov) utkaly s First Five (Gymnázium Kojetín), GJB a SPgŠ Přerov 1 (Gymnázium Jana Blahoslava) versus Gympl Kojetín (Gymnázium Kojetín), následováni dalšími. Všichni urputně bojovali, jak mohli a snažili se uhrát co nejvíce bodů již ve skupinách. Bohužel týmům Bohémové (SPŠ Přerov), GJB a SPgŠ Přerov 2 (Gymnázium Jana Blahoslava) a Gympl Kojetín se nepodařilo získat dostatek bodů a turnaj pro ně skončil již v základních skupinách. Jejich výkony byly ale i tak obstojné a patří jim obdiv za předvedenou hru.

Do play-off se probojovaly pouze nejlepší dva týmy z každé skupiny - Kotvičky a Kolečka (SPŠ Přerov), GJB a SPgŠ Přerov 1 (Gymnázium Jana Blahoslava) a First Five (Gymnázium Kojetín). Všichni věděli, že teď přišel ten nejdůležitější zápas o všechno. Pohár i postupová místa na krajský turnaj byly nadosah. Během krátké doby už bylo jasné, které dva týmy se utkají ve finále. Byly jimi Kotvičky a Kolečka. Týmy, které reprezentují stejnou školu, teď zahodily své kamarádství a utkaly se o to, kdo bude ten nejlepší. Během toho naproti sobě nastoupily i týmy GJB a SPgŠ Přerov 1 a First Five, které bojovaly o 3. místo. Hromové ticho nastalo. 5 minut, 10 minut a bylo rozhodnuto. Kotvičky vyhrály s výsledkem 14:6, za nimi Kolečka. Na 3. místě se usadil tým z Gymnázia Kojetín First Five a čtvrtý zůstal tým GJB a SPgŠ Přerov 1. Boj byl dokonán.

Rád bych nakonec poděkoval SPŠ Přerov za pomoc na turnaji a popřál týmům, které postoupily hodně štěstí na krajském turnaji.

1. místo Kotvičky (Střední průmyslová škola, Přerov) ve složení: Patrik Valenta, Josef Soušek, Jaroslav Jurník, Filip Rybníček, Tomáš Janda
2. místo Kolečka (Střední průmyslová škola, Přerov) ve složení: Tomáš Pacáček, Daniel Bočán, Jakub Kavka, Radek Pospíšil, daniel Měrka
3. místo First five (Gymnázium, Kojetín) ve složení: Michaela Vosičková, Šimon Buriánek, Natálie Kovaříková, Daniel Poláček, Klára Neubauerová
Přejít na detail turnaje