) XO

Nadějný případ v Plzni o naději nepřišel

04.11.2019 | Petra Plachá | Turnaje

Oblastní turnaj v Plzni zahájil v pondělí 4. listopadu první turnajový týden soutěže pIšQworky. Na Gymnáziu Plzeň se o postup na krajský turnaj utkalo 12 týmů z celého Plzeňského kraje. Soutěžící z Rokycan, Tachova, Stříbra a Sušice, vyzvali své soupeře z plzeňského gymnázia i průmyslovky. Postoupit na krajský turnaj mohly jen tři nejlepší týmy.

Po rozlosování do skupiny vypadaly šance velmi vyrovnaně, navzdory losu byly ale výsledky skupin jasné a nenastaly žádné remízy. Jediným větším dramatem byl zmatek hráčů z Rokycan, když jejich tým Céčko měl hrát ve skupině B a spolužáci z týmu Béčko měli soupeřit s protihráči ve skupině C. Ještě, že si tým Áčko vylosoval skupinu A a Déčko patřilo do skupiny D.

Před play-off atmosféra nečekaně zhoustla. Týmy, které vypadly po bojích ve skupinách, začaly pomalu odcházet a na osm postupujících čekalo utkání o tři postupová místa do krajského kola. Aulu gymnázia ovládlo napjaté ticho a bylo slyšet jen škrábání linerů o herní arch.

„Čekáme na výhru našeho bratrského týmu,“ odpovídají kluci z týmu SPŠE2 na otázku, proč ještě nejdou domů. „Bylo to super. Ale hráli jsme špatně… ale postoupili jsme do play-off a vypadli až tam, takže to nebylo tak špatný. V pavoukovi nás pak rozsekali… teda, lehce nám to nandali.“ Rychle se se smíchem opravují studenti plzeňské SPŠE a už se vracejí fandit svým spolužákům z týmu Nadějný případ, kteří bojují o postup do finále.

Do finále nakonec Nadějný případ postoupil a stejně tak i domácí hráči z Gymnázia Plzeň, Krotitelé melounů, kteří si postup museli zasloužit v rozstřelovém duelu, protože jejich zápas s Ultramegasexyborci skončil remízou. Krotitelům melounů se nakonec nepovedlo zkrotit Nadějný případ, a tak si z turnaje odnesli druhé místo. Na krajském kole se k nim připojí také Ultramegasexyborci, kteří zvládli porazit rokycanské Áčko.

1. místo Nadějný případ (VOŠ a SPŠ elektrotechnická, Plzeň) ve složení: Alan Karlíček, František Uldrych, Tadeáš Sova, Ota Vlna, Adam Bednář
2. místo Krotitelé Melounů (Gymnázium, Plzeň) ve složení: Petr Hladík, Samuel Kokoška, Sára Kaprová, Miroslav Silovský, František Viták
3. místo Ultramegasexyborci (Gymnázium, Tachov) ve složení: Lucie Kovářová, Jáchym Zosinčuk, Martin Všetička, Dinh Tu Hoang, Linh Khanh Nguyen
Přejít na detail turnaje